نکات مهم در انتخاب و خرید انگشتر

نکات مهم در انتخاب و خرید انگشتر

انگشتر یکی از زیور آلاتی است که هم مصرف و هم طرفداران زیادی دارد. در بازار انگشترهای گوناگونی موجود است که از نظر زیبایی ظاهری و نوع سنگ‌های به کار رفته در این ساختار متفاوت هستند. برای خرید انگشتر مناسب، باید به نکته هایی دقت کرد.

سایز انگشتر

اولین و مهم ترین نکته در خرید انگشتر، سایز آن است. چه بخواهید برای خودتان انگشتر بخرید و چه برای فردی دیگر، باید از سایز انگشت، اطلاع داشته باشید. انگشتر نباید خیلی تنگ یا گشاد باشد. اگر انگشتر، سایز دست شما نباشد، به مرور زمان می‌تواند روی فرم انگشت شما اثر بدی داشته باشد. پس لازم است انگشتری را انتخاب کنید که هم اندازه و کاملاً مناسب انگشت شما باشد.

رکاب انگشتر

طول انگشتر را بررسی کنید؛ لازم نیست که تمام انگشت خود را با انگشتر، بپوشانید. به اندازه‌ای که سایز دست برای انتخاب انگشتر مهم است، طول انگشتان نیز به همان اندازه حائز اهمیت است. انگشتر برای پوشاندن تمام بند انگشت نیست. پس باید انگشتری را انتخاب کنید که انگشت در آن آزاد باشد و راحت حرکت کند.

رنگ انگشتر

معمولا انگشتر در رنگ‌هایی مثل طلایی، رز گلد، نقره‌ای، سفید یا انگشترهایی که کاملاً از سنگ یا چوب ساخته شده‌اند؛ موجود است. انتخاب رنگ به سلیقه‌ی شما بستگی دارد چون در نهایت شما هستید که وقتی از آن استفاده می‌کنید، باید لذت ببرید.

انگشتر مخصوص مناسبت‌ها

انگشتر برای مناسبت‌ها و مراسم خاص، می‌تواند سنگ‌های قیمتی خاص داشته باشد یا قلم زنی، خاتم کاری و سیاه قلم باشد. البته خاتم کاری که سنگ‌های قیمتی دارد، مناسب جواهرات مجلسی نیست. می‌توان برای مجالس از انگشترهایی استفاده کرد که روکش شده‌اند زیرا درخشش خاصی دارند.

زمان مناسب برای اندازه‌گیری انگشتر

مناسب‌ترین زمان برای اطلاع از سایز انگشت، بعد از ظهرها و وقتی است که دست‌ها گرم هستند. زیرا معمولاً در هوای سرد و صبح‌ها، سایز انگشت کوچک‌تر است. چندین بار سایز را محاسبه کنید و اگر تردید داشتید و سایزهای میانی را به‌دست آوردید، سایز بزرگتر را انتخاب کنید.

انگشتر نقره یا با روکش طلا

اگر می خواهید انگشتری با بودجه‌ی مناسب بخرید، انگشتر نقره استرلینگ ۹۲۵ می‌تواند بهترین انتخاب باشد. فلز نقره هم مقاوم است و هم مقرون به صرفه. وقتی با سنگ‌های قیمتی همراه شود، دارای ارزش افزوده‌ی بالایی می‌شود. نقره درخشش مجذوب کننده‌ای دارد و همین امر باعث تقاضا و محبوبیت بیشتر آن شده است.

انگشتر نقره دوام زیادی دارد و همچنین از مقاومت بالایی در برابر آسیب دیدگی، خش و لکه برخوردار است. فلز نقره را می‌توان با پارچه‌ی کتانی زخیم، همیشه براق کرد. همچنین نقره، ضدعفونی کننده و میکروب کش است.

می‌توان روی انگشتر نقره را با طلای سفید یا زرد، آبکاری کرد. اگر از آن به خوبی مراقبت شود، می‌توانید تا پنج سال هم از آن استفاده کنید.

 

اگر می‌خواهید بدانید با توجه به انگشت، چه انگشتری را باید انتخاب کنید، نکته‌های زیر را در نظر بگیرید:

انگشتر مناسب برای انگشت‌های بلند

انگشترهایی با نگین گرد برای انگشت‌هایی که بلند و کشیده هستند، مناسب هستند زیرا روی دست جلوه و زیبایی بیشتری دارد.

انگشتر مناسب انگشت‌های کوتاه

اگر انگشت‌ها کوچک و کوتاه باشند، انگشترهایی که به شکل طولی دراز هستند، برای آن‌ها مناسب هستند. زیرا در این حالت، فرم کشیده‌ی انگشت، بیشتر نمایان می‌شود. انگشترهایی انتخاب کنید که شکل نگین‌های آن، لوزی، اشکی و یا مستطیلی باشد.

انگشتر مناسب برای انگشت‌های توپر، تپل و عریض

انگشترهایی که نگین گرد، لوزی، گوشه‌های عرضی گرد و نگین خوشه‌ای دارند، جلوه‌ی زیبایی به این انگشتان می‌بخشند. اگر انگشتر بزرگ یک تکه مورد پسند شما نیست، می‌توانید انگشترهایی را انتخاب کنید که طرح‌های چند قسمتی و نگین کشیده‌ای دارند. اگر طرح مورد انتخاب شما، طرح چند تکه‌ای با نگین گرد است، این امکان برای شما وجود دارد که این طرح کشیده را با نگین‌های ریز اطراف نگین وسط، داشته باشید. طرح انگشتر نباید خیلی ضخیم باشد و بهتر است پوست دست که در دو طرف نگین است، خیلی مشخص نباشد چون در این صورت انگشتان را  پهن‌تر  نشان می‌دهد.

انگشتر برای دست‌های بزرگ

انگشترهای بزرگ متناسب این دست‌ها هستند و جلوه‌ی زیبایی به آن‌ها می‌دهند. این افراد نباید از انگشترهای کوچک استفاده کنند زیرا باعث نامتوازن دیده شدن دست‌ها می‌شود.

انگشتر مناسب انگشت‌های باریک

انگشترهایی با نگین کوچکتر برای این دست‌ها مناسب هستند زیرا انگشت‌ها را پهن‌تر نشان می‌دهند و زیبایی خاصی به دستان می‌دهد. انگشترهایی که نگینشان به شکل قلب یا گرد بزرگ است، برای این دست‌ها پیشنهاد نمی‌شود.

انگشتر برای دست کوچک

اگر دست کوچک باشد، انگشترهایی با نگین‌های کوچکی به شکل قلب، مربع، گرد یا بیضی مناسب است. زیرا جلوه‌ی خاص و زیبایی به دست‌ها می‌بخشند. همچنین انگشترهای نگینی کوچک که حلقه‌ی ظریفی دارند، گزینه‌ی مناسبی هستند.

نکته‌هایی درباره‌ی خرید حلقه‌ی نامزدی

حلقه‌ی نامزدی یا حلقه ست، حلقه‌ای است که همیشه در انگشت شما می‌ماند. اگر خواهان حلقه‌ای شیک و خاص هستید، ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا بتوانید با توجه به سلیقه و بودجه‌ی مدنظرتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

حلقه با انگشتر فرق دارد. انگشترهایی که بزرگ و پر نگین هستند، حلقه نیستند. حلقه معمولاً ظریف است و گاهی هم بی‌نگین و ساده ولی گاهی روی آن یک ردیف نگین قرار می‌گیرد. حلقه‌ی نامزدی می‌تواند فقط یک نگین درشت داشته باشد.

اولین نکته در خرید حلقه‌ی نامزدی، انتخاب جنس آن است. فلزهای قیمتی زیادی وجود دارد که با توجه به سلیقه و بودجه‌ی موردنظرتان می‌توانید از میان آن‌ها، انتخاب کنید. معمولاً برای حلقه‌ی نامزدی، طلای سفید یا زرد رایج‌تر است اما به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می‌توانید فلزهای دیگری را نیز بررسی کنید.

حلقه‌های پلاتینی یا پلاتینیومی که امروزه، آن را به طلای زرد ترجیح می‌دهند، طرفداران زیادی پیدا کرده است. پلاتینیوم فلزی سفید رنگ است و با مقاومت بالایی که دارد، جای نگرانی‌ای نیست که بر اثر استفاده، خط و خش روی آن ایجاد شود. پلاتینیوم نایاب‌تر از طلا است و طبعاً  قیمت بیشتری دارد. حلقه‌های الماس نیز می‌توانند انتخاب دیگری برای خرید باشند. بهتر است حلقه‌ها و الماس‌ها دارای برش‌های دایره‌ای یا پرنسسی (مربعی) را انتخاب کنید که جز پرطرفدارترین برش‌های الماس به حساب می‌آیند. حلقه‌های نامزدی جفت یا ست، پیشنهاد خوبی برای زوج‌ها هستند. انگشتر تک نگین کلاسیک، همیشه مد است و در همه جا امکان استفاده از آن وجود دارد. وقتی یک نگین در مرکز انگشتر باشد، باعث جلب نگاه‌ها به سوی خود می‌شود. این انگشتر که نگینش از الماس یا سنگ‌های قیمتی دیگر باشد، همیشه جزو پرطرفدارترین حلقه‌های مناسب نامزدی بوده است. در متداول‌ترین نوع آن، یک نگین روی مرکز حلقه‌ی طلا نصب می‌شود.

این نگین روی پایه یا چنگک قرار می‌گیرد. با توجه به سلیقه‌ی خودتان، به ارتفاع پایه‌ای که نگین روی آن نصب است، توجه کنید. ارتفاع نگین از سطح انگشتر می‌تواند تأثیر زیادی در جلوه‌ی آن داشته باشد. اگر می‌خواهید انگشتر کمی  زرق و برق بیشتری داشته باشد، انگشتری را انتخاب کنید که یک ردیف نگین کوچک روی حلقه‌ی آن باشد. همچنین می‌توانید انگشتری را انتخاب کنید که دور نگین اصلی مرکزی را نگین‌های کوچکی گرفته باشند.

هنگام خرید حلقه و انگشتر، به نگین‌های آن، دقت کنید. نگین‌ها باید محکم شده باشند تا احتمال افتادن و گم شدن آنها نباشد. نگین‌هایی که با چسب به انگشتر چسبانده شده‌اند، امکان جدا شدنشان وجود دارد. به فاکتورهایی که در بالا برای خرید انگشتر گفته شد، توجه لازم را داشته باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از دیدن زیبایی انگشتر در دست خود، لذت ببرید.

دسته‌بندی: مقالات شکنج

آخرین مقالات

پر فروش ترین محصولات

  • 480,000تومان

  • 480,000تومان

  • 560,000تومان

  • 560,000تومان

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه