سایز انواع طلا و جواهر

سایز انواع طلا و جواهر

استفاده از جواهراتی مثل: گوشواره، گردنبند، دستبند و… تکمیل‌کننده استایل است و زیبایی افراد را دو چندان می‌سازد. توجه به تناسبات بین ارایش، لباس و سبک‌های مختلف جواهرات، جلوه‌ای خاص و ویژه به ارمغان می‌آورد. تنوع جواهرات در سبک‌ها و مدل‌ها و همچنین سایز آن‌ها، گستردگی انتخاب را برای افراد بالا می‌برد و افراد با سلایق و علایق مختلف را راضی می‌کنند. در این مقاله به بررسی دقیق تغییر سایز طلا و جواهرات می‌پردازیم.

تغییر سایز جواهرات در طول زمان

با نگاهی کوتاه به تاریخچه جواهرات در دوران‌های مختلف، متوجه می‌شویم که جواهرات در ابتدا با صدف‌ها، استخوان حیوانات، سنگریزه‌ها و همچنین چوب‌ها ساخته می‌شدند‌.‌‌‌‌ در باستان، مردم از جواهرات برای مقابله با بدی‌ها و زشتی‌ها استفاده می‌کردند. در سال‌های اولیه، جواهرات معمولا با سایزهای بزرگ استفاده می‌شدند و به اندازه یک کف دست و یا بزرگتر بوده‌اند.
به عنوان مثال، استفاده از اسکلت و استخوان حیوانات، نشان از قدرت بدنی مرد و مهارت او در شکار حیوانات محسوب می‌شد و هر چه سایز استخوان یا به نوعی زیوآلات بزرگ‌تر بود، نشان از مهارت بالای فرد در شکار بود.
. در طول زمان‌های مختلف، با توجه به سبک‌های جدید و مدرن هر زمان، سایز جواهرات تغییر کرد. با گذشت زمان و ورود صنعت به این حرفه، جواهرات شاهد تغییرات عظیمی در سایز شدند.
در دهه‌های اخیر، استفاده از جواهرات ظریف با سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی بزرگ و همچنین نقش و نگارهای ریز، رایج‌تر و محبوب‌تر هستند. این جواهرات در جنس‌های مختلف طلا، مس، نقره، برنج، استیل و … در بازار عرضه می‌شوند و هر یک دارای جلوه و طراحی‌های خاص خود هستند.
نکته قابل توجه در مورد سایز جواهرات در گذر زمان، توجه به دست‌ساز و صنعتی بودن جواهرات است. در سال‌های اولیه کار با فلزات، از مهارت‌های دشوار به شمار می‌آمد و فرم دادن فلزاتی مثل طلا روزها تلاش و سال‌ها مهارت نیاز داشت و در نتیجه، امکان طراحی ظریف و یا نقش و نگار ریز و ظریف روی فلزات امکان پذیر نبود؛ اما امروزه به علت صنعتی بودن دستگاه‌ها و وسایل فرم دهی فلزات ساده‌تر شده و به راحتی می‌توان جواهرات را فرم داد و به حالت‌های ظریف و ریز ساخت.
نکته حائز اهمیت در این مبحث، خاص و کمیاب بودن جواهرات دست‌ساز در زمان کنونی است. این زیورآلات دست‌ساز، با مهارت بالا و طراحی ظریفی که دارند، بسیار ناب و منحصربه فرد هستند و انرژی خاصی با خود به همراه دارند.
به عنوان مثال، به انگشتر اهواز از مجموعه شهر شکنج و سایز ظرافت طراحی آثار باستانی روی این انگشتر دقت کنید.

WhatsApp Image 2021 06 13 at 21.56.13

انگشتر شهر اهواز

انگشتر زیبای شهر اهواز، با تلفیق هنر و تاریخ و نمادهای شهر زیبای اهواز به صورت دست‌ساز حرفه‌ای طراحی و ساخته شده است. سایز ظریف و ریزکاری‌های روی این انگشتر، از نمونه‌های بارز تغییرات انگشتر و سایز جواهرات در طول زمان است.

تغییر سایز جواهرات با توجه به لباس و موقعیت

تغییر سایز جواهرات و طلا، با توجه به لباس و موقعیت از نکات ویژه استفاده از زیورآلات به شمار می‌آید. همان‌طور که می‌دانید، جواهرات با جلوه خاصی که دارند، نما و زیبایی بهتری به لباس شما می‌بخشند؛ اما توجه به سایز جواهرات متناسب با هر لباس از نکات کلیدی و حساس است.

اگر به دنبال استفاده از جواهرات، در موقعیت‌های رسمی هستید، توصیه می‌شود، از سایزهای ریز و ظریف استفاده کنید. به عنوان مثال، استفاده از انگشترهای ریز سایز و ساده کاملا مناسب برای مکان‌های رسمی هستند .

انگشتر آفرینش، سایزی کاملا مناسب برای این مکان‌ها است. این انگشتر، از مجموعه آغوش شکنج است و رعایت سادگی و ظرافت در این انگشتر به زیبایی نمایان است.

استفاده از جواهرات، با لباس‌ها و موقعیت‌های غیررسمی مثل: مجالس، مهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه، جلوه‌ای ویژه و ناب به شما می‌بخشد. انتخاب سایز جواهرات و طلا در این موقعیت‌ها، با توجه به طیف گسترده انتخاب لباس، بسیار متنوع و وابسته به سلیقه شخصی خودتان است.

استفاده از آویزهای ریز و درشت درخشان، انگشترهای درشت و جلوه‌گر و همچنین سنجاق سرهای زینتی و خاص، از جمله جواهرات محبوب و متداول در مهمانی‌ها محسوب می‌شوند.

آویز عود از مجموعه ساز شکنج، با سایز مناسب، بسیار کاربردی و زیبا برای مجالس غیررسمی و دوستانه است. این آویز، با تلفیق هنر و موسیقی جلوه‌ای زیبا و خاص دارد. آویز عود، سایزی متناسب و کاربردی دارد و در هر موقعیت توان استفاده از آن امکان‌پذیر است.

 

تغییر سایز جواهرات در کشورهای مختلف

سلیقه مردم هر کشور در انتخاب جواهرات مختلف و متفاوت است. در کشورهای اروپایی، مثل: انگلستان، فرانسه، آلمان،ایتالیا، هلند و… استفاده از جواهرات از جنس‌های طلای سفید، نقره، استیل ، برنج کاربردی‌تر است. در این کشورها، ظرافت و ریز سایز بودن جواهرات از نکات بسیار مهم محسوب می‌شود؛ به همین دلیل، طراحان جواهرات در این کشورها، ظرافت و ریزنقش بودن را در راس کار خود قرار می‌دهند.

انگشتر ارگانیک، از مجموعه طراحی‌های مجموعه شکنج محسوب می‌شود. این انگشتر، دارای طراحی اروپایی است و رعایت سایز ظریف و سادگی در این انگشتر، به خوبی نمایان است. این انگشتر دست‌ساز، با طراحی ویژه‌ای که دارد، هر فرد با هر سلیقه‌ای را مجذوب خود می‌کند.

در بعضی کشورهای خاورمیانه از جمله: هند، مصر و قطر و… ، به علت وجود معدن فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی، استفاده از جواهرات از جنس طلای زرد، نقره، سنگ‌های قیمتی درشت، کاربردی‌تر و رایج‌تر است. سایز جواهرات در این کشورها، معمولا درشت اما با طراحی ظریف و یا آویزدار هستند. کشورهایی مثل هند، از جمله معروف‌ترین تولید‌کننده جواهراتی از جنس طلا در خاورمیانه است. طراحان طلا در این کشور، در عین کشیدگی و قدی بودن جواهرات، توجه ویژه‌ای به ظرافت طلا و جواهرات دارند.

سخن پایانی

تغییر سایز جواهرات وابسته به متغییرهای زیادی است؛ اما مهم‌ترین آن، ذوق و سلیقه شخصی شماست. طیف گسترده جواهرات دست‌ساز در مجموعه شکنج، به شما امکان انتخاب هر سایز از جواهرات با هر جنس را خواهد داد. برای خرید انگشتر می توانید به فروشگاه طلا و جواهر شکنج مراجعه کنید .

دسته‌بندی: مقالات شکنج

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,206,950تومان

  • 388,850تومان

  • 535,300تومان

  • 494,900تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه