خواص انگشتر عقیق چیست و چه فوایدی دارد ؟‌

خواص انگشتر عقیق چیست و چه فوایدی دارد ؟‌

خواص انگشتر عقیق چیست ؟  انگشتر عقیق مختص مردان است یا زنان ؟ بسیاری از مردان انگشتر عقیق به دست میکنند و انگشتر عقیق نبت به دیگر انگشتر ها محوبیبت زیادی دارد اما شاید بسیاری از افراد از خواص عجیب آن بی خبر باشند امروز در این مجله شکنج درباره خواص عقیق خواهیم گفت پس همراه ما باشید  .

علاوه بر انگشتر فیروزه ، انگشتر عقیق نیز یکی از زیبا ترین و پر طرفدار ترین انگشتر ها به شمار می آید که عده ی بسیاری از مردمان ، چه زن و چه مرد ، از آن استفاده می کنند . این انگشتر زیبا ، علاوه بر شکیل و جذاب بودنش ، جزو پر مخاطب ترین ها و نیمه قیمتی ها در دسته ی انگشتر های مردانه و زنانه قرار گرفته است که فواید و خواص خاص خود را دارد و در این باره به شما توصیه می کنیم شما هم یکی از آن را برای خود تهیه و استفاده نمایید .

علاوه بر ظرافت و تنوع این کار ، بسیاری از افراد صرفا برای خواص موجود در این انگشتر ، جذب آن شده اند که قصد داریم در ادامه ی این مطلب شما را بیشتر در مورد خواص این انگشتر خاص و زیبا آشنا کنیم و پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با شکنج همراه باشید .

خواص انگشتر عقیق

سنگ عقیق از گذشته های دور تا به امروز ، در میان مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده که مردم ان را بسیار محبوب دانسته و همیشه ان را بر روی رکاب انگشتر خود قرار می دادند . شاید برایتان سوال باشد که فلسفه ی این سنگ چیست ؟ لازم به ذکر است که ، سنگ عقیق ، از جمله سنگ هایی است که به عنوان حرز و حمایت کننده برای انسان ها در برابر هرگونه حوادث و اتفاقات خوب یا بد ، عمل می کند و ان ها را از شر هرگونه بلا در امان می دارد و همچنین برای اولین بار در رود خانه ی سیسیل یافت شده است و امروزه کاربرد بسیار بالایی دارد .

سنگ عقیق از جمله سنگ های قیمتی و با ارزش معنوی در بین جوامع مسلمان دارد و با فرهنگ دینی و مذهبی پیوند خورده است .این سنگ ، که بهتر است بگوییم : این انگشتر ، خواص های گوناگونی را از هر جهت داراست که متنوع بوده و از هر نظر بر سلامت و ذهن و زندگی انسان ها اثر می گذارد .

این سنگ هم به صورت شفاف و هم به صورت نیمه شفاف در کارگاه های انگشتر یا جواهر سازی ، پس از تراش کاری شدن و جلوه ی خاصی گرفتن ، بر روی رکاب انگشتر های مردانه و زنانه قرار می گیرد که زیبایی آن را چند برابر می کند و گاها بر روی آن حکاکی نیز صورت می گیرد که بسته به سلیقه ی افراد یا سازنده دارد .

انواع سنگ عقیق

سنگ عقیق در رنگ های متنوعی در طبیعت وجود دارد که برخی از آن ها شامل :

عقیق زرد – عقیق یمنی (سرخ) – عقیق سبز – عقیق سیاه – عقیق کبود – عقیق خراسانی  و عقیق شجر و غیره می باشد . نام دیگر عقیق زرد : شرف الشمس می باشد که خواص بالاتری دارد .

انواع سنگ عقیق

انواع سنگ عقیق – خواص انگشتر عقیق

 

انواع مختلف سنگ عقیق در زمان امامان معصوم تحت عنوان : عقیق یمنی – عقیق آب دار و عقیق چشمی استفاده می شد و هم اکنون ، سرزمین یمن ، کانون سنگ عقیق در جهان می باشد . مردم از گذشته تا کنون بر این عقده متکی بوده و هستند که انگشتر عقیق ، برای انسان ها خوش یمن بوده و با در دست داشتن آن از شر گونه بلا محافظت می شوند . همچنین بر این عقیده اند که منجر به رونق یافتن تجارت و کسب و کار مردم شده و مناسب برای چشم زخم می باشد .

خواص سنگ عقیق در ماه های تولد نیز دیده می شود که متولدین هر ماه از سال ، می توانند سنگ عقیق ماه تولد خود را یافته و تهیه نمایند و برای همیشه در دستشان باشد ، بیشتر افراد هم با خرید انگشتر سعی می کنند این کار را انجام دهند .

خواص سنگ عقیق برای زنان و مردان

انگشتر عقیق و خواص آن بر زنان و مردان ، باعث افزایش تمرکز و توجه و سلامت روان و جسم در انان شده و می توانند با انتخاب رنگ دلخواه خود از بین طیف رنگ های موجود از سنگ عقیق ، انگشتر خود را زینت بخشیده و برای همیشه ان را استفاده نمایند .

اما قابل توجه افراد باید باشد که این سنگ تفاوتی در خواصش میان زن و مرد قائل نشده و برای همه یکسان است و ممکن است فقط در انتخاب رنگ میان انان تمایزی ایجاد شود و زنان ترجیح دهند انگشتر عقیق سرخ یا زرد را انتخاب کنند ولی برای مردان چندان فرقی نداشته باشد و به همین دلیل افراد ازادانه می توانند جواهر خود را طبق سلیقه ی خود انتخاب نموده و خرید نمایند .

خواص انگشتر عقیق بر بدن

طبق بررسی های علمی انجام شده ، ثابت شده است که استفاده از انگشتر عقیق ، باعث نشاط در افراد شده و غم و اندوه را از دل ان ها دور می کند . همچنین ، باعث می شود که افراد ذهن خود را یک جا جمع کنند و بر روی یک موضوع متمرکز شوند . کمک می کند افراد به صراحت صحبت کنند و به راحتی جملات خود را بیان کنند .

خواص انگشتر عقیق بر بدن

خواص انگشتر عقیق بر بدن – خواص انگشتر عقیق

 

علاوه بر این ها ، طبق بررسی های پزشکی ، اعلام شده که از نظر خواص ، انگشتر عقیق بر سلامت جسمی انسان ها تاثیر بسزایی دارد و می تواند در درمان و کاهش درد بیماری ها موثر باشد . همچنین بر بیماری هایی چون : سر درد های میگرنی ، تیروئید ، کمر درد ، لارنژیت ، درد گردن ، درد مفاصل ، اضطراب و استرس و یستم گردش خون و دستگاه گوارش بسیار اثر بخش و مفید می باشد و به بهبودی انان کمک بسیاری می کند .

خواص انگشتر عقیق و تاثیر آن بر روح و روان

علاوه بر تاثیراتی که انگشتر عقیق بر جسم انسان ها و کاهش درد و بهبود بیماری ها دارد ، بر سلامت روح نیز بسیار موثر بوده و به ان توجه بسیار می شود .

مواردی که سنگ یا انگشتر عقیق ، می تواند بر روح و روان ادمی اثر داشته باشد عبارت است از :

  • افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس
  • تقویت اراده ی افراد
  • احساس ارامش و راحتی
  • کاهش دادن عادات بد و تغییر دادن خلق و خو در خود
  • ارامش یافتن از بعد معنوی
  • ازاد بود قوه ی تخیل و فکر و مواردی از این قبیل که تاثیرش را به راحتی و به وضوح در اطرافیان می توان مشاهده نمود .

 

خواص انگشتر عقیق در اسلام

امامان معصوم و ائمه اطهار ، استفاده از انگشتر عقیق و انواع آن را برای مسلمان توصیه کرده اند و طبق روایات ، بنا بر توصیه های امام رضا ( ع ) و امام باقر ( ع ) و امام صادق ( ع ) که فرموده اند :
داشتن هرگونه انگشتر عقیق بر دست ، باعث می شود فقر و تنگ دستی از میان مسلمانان برداشته شود و غم و اندوه دیگر در دل انان راه نیابد . همچنین خیر و برکت و روزی را به زندگی انان می بخشد و تندرستی را به زندگی مسلمانان می دهد .

طبق روایتی از امام صادق ( ع ) که از ایشان نقل شده است : خدای تبارک و تعالی دستی را که به سمت او بلند می شود ( که حاوی سنگ عقیق باشد ) را دوست می دارد .

علاوه بر سنگ عقیق سنگ های دیگر نیز خواص متفاوتی دارند مثلا خواص انگشتر یاقوت و خواص انگشتر فیروزه و …

خواص انگشتر عقیق در اسلام

خواص انگشتر عقیق در اسلام

سنگ عقیق در نزد خداوند بسیار محبوب است و موجب می شود خداوند دعای اورا براورده سازد .

از امام علی ( ع ) نقل شده است که فرمودند : دو رکعت نماز ( که انگشتر عقیق بر دست باشد ) برتر از هزار رکعت نماز ( بدون عقیق ) است . ایات مختلفی از قران و مناجات نامه ها بر روی این سنگ حک می شود که افراد طبق سلیقه ی شخصی شان می توانند روی انگشترشان حک کنند که از جمله ی این دعا ها : دعای نادعلی ، دعای مدد اسم اعظم ، ایه ی : و من یتق الله … و غیره می باشد .

فروشگاه طلا و جواهر شکنج

اگر خواهان انگشتر با سنگ عقیق هستید می توانید برای خرید طلا و جواهر به فروشگاه شکنج مراجعه کنید و انگشتر مورد نظر خود را خریداری بکنید . اگر هم نیاز به سفارش اختصاصی داشته باشید می توانید از طریق سفارش اختصاصی اقدام به ثبت سفارش بکنید .

دسته‌بندی: سنگ شناسی

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,206,950تومان

  • 388,850تومان

  • 535,300تومان

  • 494,900تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه