معرفی برند کارتیه (cartier) و محصولات کارتیر

معرفی برند کارتیه (cartier) و محصولات کارتیر

یکی از شرکت های معروف طلاسازی در جهان برند کارتیه می باشد و در این چند دهه اخیر برند کارتیه به یکی از لوکس‌ترین برندهای ساعت و همینطور جواهرات در جهان تبدیل شده است، به این نکته توجه داشته باشید که پشت هر قطعه ساخته شده توسط برند کارتیه داستان  الهام گرفته شده از عشق حتی تعهد و دوستی نهفته است .

حتی محصولات جدید این برند با طراحی‌های منحصر به فردی  که دارد الهام گرفته شده از سبک دوره‌های گذشته می‌باشد در واقع کارتیه یک نام تجاری مورد اعتماد در دنیای بزرگ جواهرات می باشد و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ فروشگاه در سراسر جهان شعبه دارد و کارنامه ای که دارد  بسیار فراتر از جواهرات می باشد ،  فروشگاه طلا و جواهر  شکنج قصد دارد  در این مطلب به یک معرفی جامعی نسبت به این برند داشته باشد پس با ما همراه باشید .

معرفی برند کارتیر

کارتیه یک برند فرانسوی کالاهای لوکس می‌باشد که ساعت‌ها جواهرات‌های گران قیمتی را طراحی و تولید و به فروش می‌رساند از بین تمام خانه‌های بزرگ طراحی مد و جواهراتی که در جهان وجود دارد ، تنها توانسته اند تعداد کمی از آنها به سطح کارتیه برسند ،در واقع کارتیه به عنوان یکی از معتبرترین طراحان جواهرات در  دنیای امروز شناخته می شود .

برند کارتیه بعد از سال‌ها فعالیت همچنان اعتبار و سابقه درخشان قبلی خود را حفظ کرده و برای طی پاه های موفقیت زیادی با طراحان به نام  و خوش ذوقی همکاری می‌کند این برند برای اولین بار در سال ۱۹۰۴ میلادی توانست امتیاز ساخت جواهرات سلطنتی انگلیس را از پادشاه ادوارد ششم دریافت کند .

ساعت مچی سانتوس کارتیه

معرفی برند کارتیه – ساعت مچی سانتوس کارتیه

 

همچنین این برند از سال ۱۹۱۱ میلادی برای اولین بار ساعت مچی مردانه خودش را روانه بازار کرد اسم این ساعت سانتوس بود بهتر است بدانید که تا اوایل قرن بیستم استفاده از ساعت مچی در انحصار خانم‌ها بود و مردان بیشتر از ساعت‌های جیبی استفاده می‌کردند ، و بعد از معرفی و عرضه ساعت مچی سانتوس مردانه توسط برند کارتیه مردان بیشتری علاقه مند به استفاده از ساعت مچی شدند ، و در نتیجه مشکلات ناشی از استفاده ساعت جیبی را هم برطرف کرد .

 

تاریخچه پیدایش برند کارتیه

لوئیس فرانسوا کارتیه برای اولین بار فعالیت خودش را در زمینه ساخت زیورآلات و جواهرات در پاریس آغاز نمود او در کارگاهی تحت نظر استاد خودش آدوبیکارد به این کار مشغول بود و بالاخره در سال ۱۸۴۷ کارگاه خودش را به صورت مستقل راه اندازی نمود

بعد از گذشت سال‌ها در سال ۱۸۷۴ میلادی اداره این کارگاه به پسر کارتیه رسید و پس از آن برند کارتیه به صورت خانوادگی به فرزندان بعدی لوئیس منتقل شد و تمام تجربیات شهرت و موفقیت هنر این مجموعه نصب بین خاندان منتقل گردیده است.

فرانسوا کارتیه موسس برند کارتیه

معرفی برند کارتیه – فرانسوا کارتیه موسس برند کارتیه

 

این مجموعه تا سال ۱۹۶۴ به مدت چیزی حدود ۱۱۰ سال توسط خاندان کارتیه اداره و سرانجام در این سال برند کارتیه توسط شرکت ریشمون خریداری شد این شرکت صاحب برندهای مشهوری دیگر هم مانند برند کارتیه می باشد .

راز موفقیت و شهرت برند کارتیه

از مهمترین موضوعاتی که منجر به شهرت بیش از پیش این برند شده است استفاده از طلای سفید یا پلاتین در ساخت جواهرات می‌باشد این کار برای اولین بار در تاریخ صنعت جواهرسازی آن هم توسط آلفرد کارتیه انجام شد به این دلیل که طلای سفید دارای نقطه ذوب بالایی است و در قرن نوزدهم میلادی استفاده کردن از طلای سفید در ساخت جواهرات و زیورآلات کاری دشوار و انجام نشدنی بوده است.

ساختمان اصلی برند کارتیه

معرفی برند کارتیه – ساختمان اصلی برند کارتیر

 

اما در همان سالتی توانست از طلای سفید در ساخت زیورآلات محصول کارتیه استفاده کند ،و اولین گردنبندی که ترکیبی از طلای سفید و الماس بود با طراحی فوق العاده توسط آلفرد خلق شد و تا قبل از آن خانواده‌های سلطنتی از طلایی‌های سفید تنها در ساخت زنجیرهای ساعت و کارد و قاشق و چنگال استفاده می کردند ، اما با کاری که برند کارتیه انجام داد انهم استفاده کردن  از طلای سفید تبدیل به یک نقطه اوج دیگری برای این برند شد.

محصولات برند کارتیه

کار توی سال‌ها در میان برندهای دیگر در سراسر جهان و دنیای جواهرات و زیورآلات زبان زد بوده و محصولاتش به شدت مورد توجه خانم‌ها و حتی سلبریتی‌ها افراد خاص و حتی خاندان‌های سلطنتی و اشراف بوده از معروف‌ترین محصولات این برند می‌توانیم به جواهرات دست ساز و حتی ساعت‌های آن اشاره نمود .

دومین مزیتی که دارد ارزان بودن قیمت نقره در مقایسه با طلا منجر به استقبال بیش از حد افراد مختلف از قشرهای مختلف از این کلکسیون ابداعی از برند کارتیه شد ، از جمله معامله‌های بزرگی که در طول تاریخ صنعت جواهرسازی انجام شده می‌توان به معامله گردنبند دو رشته مروارید برند کارتیه با همسر یک میلیونر معروف آمریکایی یعنی مورتون پلنت اشاره نمود.

زنجیر برند کارتیه

زنجیر کارتیه طلا یک اکسسوری برای تکمیل استایل شما می‌باشد در استایل مودم هر جز به تنهایی دارای اهمیت و زیبایی خاصی می باشد ، همین توجه به جزئیات باعث وسواس در انتخاب مناسب‌ ترین اکسسوری برای تکمیل کردن استایلتان خواهد شد.

در ترندهای سال ۲۰۲۲ گردنبندهای چند لایه  نسبت به سایر مدل‌های گردنبند  بیشتر به چشم می‌خورد ، این استایل در گذشته محبوب بوده و امسال هم مورد توجه دوباره قرار گرفته است .

گردنبند برند کارتیه گردنبندهای از حلقه یا حلقه‌های درهم تشکیل شده است و علامت – در دایره آن المان گردنبند کارتیه می‌باشد.

دستبند برند کارتیه

دستبند  Cartier LOVE یکی از نمادین‌ترین جواهرات جهان به شمار می‌آید این النگو که نماد نهایی یک رابطه متعهد را آشکار می سازد ، از دو قطعه تشکیل شده که با استفاده از یک پیچ گوشت کوچک کارتی به هم متصل شدند.

دستبند love برند کارتیه

دستبند love برند کارتیه – معرفی برند کارتیر

 

مشتریان برند کارتیه چه کسانی بودند

می توان اشاره کرد که یکی از دلایل شهرت و همینطور موفقیت این برند داشتن مشتریان خاص خود در طول تاریخ بوده برادرزاده ناپلئون بناپارت، شاهزاده ماتیلد ،به همسر ناپلئون سوم از مشتریان ثابت و همینطور خاص محصولات برند کارتیه بودند و همین اتفاق به شهرت برند کارتیه در سال ۱۸۵۹ میلادی در میان جامعه جواهرات انجامید .

حتی پس از آن خانواده خانواده‌های سلطنتی بسیاری در سراسر جهان به محصولات خاص و حتی خارق‌العاده این برند علاقمند شدند ،همینطور این برند توانست در سال ۱۹۰۴ میلادی نشان سلطنتی را از ادوارد هفتم یعنی پادشاه بریتانیا به دست بیاورد و وی بیش از این در سال ۱۹۰۲ میلادی هم کار طراحی و همینطور ساخت تاج‌های سلطنتی خودش را بر عهده ی این برند واگذار کرده بود .

همچنین برند کارتیه بعد از دریافت نشان سلطنتی بریتانیا توانست در سراسر جهان نشان‌های سلطنتی را از دیگر خاندان سلطنتی کسب کند مانند نشان سلطنتی کشور اسپانیا، یونان ،صربستان، پرتغال، تایلند و مصر و روسیه و خاندان‌های اولینیز

پایان سلطنت خانوادگی برند کارتیه در جهان

در آخر پس از مرگ آخرین بازمانده خاندان کارتی یعنی پیر کارتی در سال ۱۹۴۶ کلیه نمایندگی‌های این مجموعه در آمریکا به فروش رسید و در آخرم توسط شرکت ریشمون خریداری شد.

امروزه بعد از گذشت چیزی حدود ۱۷۰ سال از تاسیس این برند لوکس و معروف کارتیه این مجموعه تبدیل به یکی از شرکت‌های معروف ریشمون شد و حال حاضر در ۱۲۵ کشور جهان چیزی حدودا  ۲۰۰ فروشگاه فعال دارد ، لازم به ذکر است که دفتر مرکزی مجموعه همچنان در پاریس واقع است داستان موفقیت این برند داستان سال‌ها تلاش برای ایستادن در قله موفقیت در دنیای مد و جواهرات می‌باشد.

 

فروشگاه طلا و جواهر شکنج

اگر دنبال خرید انگشتر خاص مردانه یا زنانه می گردید می توانید به فروشگاه شکنج مراجعه کنید و از محصولات خاص و شیک این فروشگاه دیدن فرمایید و محصول مورد نظرتان را خریداری بکنید .

 

شما از کدام مدل های برند کارتیه استفاده می کنید یا دوست دارید آن مدل را داشته باشید ؟