بهترین هدیه به عنوان یادگاری

بهترین هدیه به عنوان یادگاری

با فاصله گرفتن از خانواده، دوستان، شهر و یا کشور دلتنگی را حس می‌کنیم. به همراه داشتن یادگاری‌ها از شهر و یا افرادی که از انها دور می‌شویم، التیامی برای دلتنگی خواهد بود. یادگاری‌ها، اشیائی ارزشمند و ماندگار هستند که نام و خاطره اشخاص و مکان‌ها را برای ما زنده نگه می‌دارند. بار احساسی بالای یادگاری‌ها، به ارزش معنوی ان‌ها می‌افزاید. یادگاری در فرهنگ لغت، به معنای «انچه برای یاد بود و یادگار و یاداوری باشد» است.
مهم‌ترین تفاوت بین هدیه‌های یادگاری با هدایای دیگر، در ماندگاری و خاطره‌انگیز بودن انهاست. در اینجا به موضوع بهترین هدیه به عنوان یادگاری می‌پردازیم.

چاپ عکس‌ها

عکس‌ها همیشه اشیا خاطره‌انگیز هستند.عکس یادگاری، بهترین راهکار برای ثبت کردن لحظات و جاودانه کردن ان‌ها است. برای انتخاب عکس به عنوان هدیه یادگاری، توصیه می‌شود از عکس‌های دسته جمعی و یا لحظات شاد خاطره‌انگیز استفاده کنید. در انتخاب عکس یادگاری، دلنشین‌ترین عکس‌ها، تصاویرغیر منتظره شاد است؛ زیرا در این تصاویر، افراد احساسات واقعی خود را به دور از هرگونه نمایش، نشان می‌دهند.
این تصاویر می‌توانند عکس‌های خانوادگی و یا دوستانه و همچنین عکس از مکان‌های مورد علاقه افراد باشند.
با قاب کردن عکس‌ها و نوشتن خاطره و یادداشت پشت عکس، به این هدیه را خاص‌تر می‌کند.

نمادهای شهر

اگر شخصی از دوستان و یا خانواده شما، برای مدتی از شما و شهرتان دور می‌شود، یکی از بهترین هدایای یادگاری، استفاده از اشیائی است که یادآور شهرتان باشد.
استفاده از نماد‌ مجسمه‌های مشهور شهر و یا آثار باستانی، گزینه‌ای عالی برای یادگاری است.
این نمادها به شکل‌های مختلفی مثل مجسمه و یا نقاشی در بازار رایج است؛ اما مجموعه شکنج، با طراحی منحصربه فرد خود، دست به خلق مجموعه‌ای زیبا به نام مجموعه شهر زده است. این مجموعه، با ترکیب نمادهای هر شهر، انگشترهای زیبا و اصیل طراحی و به نمایش گذاشته است. این جواهرات، به گونه‌ای جذاب یاد و خاطره هر شهر را برای فرد زنده نگه می‌دارد و یادگاری منحصر به فرد خواهد بود.

انگشتر دانشگاه تهران، با طراحی برگرفته از این دانشگاه، بسیار خاطره انگیز است. این انگشتر، بهترین هدیه و یادگاری برای افرادی است که با پایان یافتن تحصیل، از این شهر فاصله می‌گیرند و یا افرادی که روزگاری با تحصیل در این دانشگاه خاطرات دلنشین از ان دوران به جای گذاشته‌اند.

 

از جواهرات دیگر مجموعه شهر، انگشتر شهر اصفهان است. این اثر با طراحی خاص نمادهای شهر اصفهان، مانند: سی و سه پل، میدان نقش جهان، عمارت عالی قاپو، کاخ چهل ستون اصفهان و مسجد شیخ لطف الله را در کنار هم قرار داده است. این انگشتر دست‌ساز، یادگاری زیبا و ارزشمند از شهر تاریخی اصفهان خواهد بود که فرد می‌تواند همیشه به همراه داشته باشد .

انگشتر شهر اصفهانطلا و جواهر

انگشتر شهر اصفهان – طلا و جواهر

 

انگشتر شهر اهواز، با دقت و ظرافت خاص خود جلوه‌ای زیبا از این شهر را به نمایش می‌گذارد. تمامی عمارت‌ها، بناهای خاص و حتی نخل‌های زیبای این شهر، در این انگشتر نمایان است. دلتنگی و فاصله گرفتن از شهر، همیشه سخت و دل‌ازار است. این انگشتر بهترین یادگاری از شهر اهواز خواهد بود.

انگشتر شهر اهواز طلا و جواهر

انگشتر شهر اهواز – طلا و جواهر

دلتنگی حاصل از مهاجرت، همیشه دشوار است. فرقی ندارد از زادگاه به شهری دیگر مهاجرت کنیم و یا از وطنمان دور شویم. انگشتر شهر تهران، با طراحی اصیل، تمامی خاطراتتان از این شهر را در انگشتتان به تصویر می‌کشد. این انگشتر نمادهای شهر تهران مانند: برج ازادی، کاخ گلستان، سردر باغ ملی، شمس العماره و… را به زیبایی و با ظرافتی دست ساز نشان می‌دهد. این هدیه، یادگاری بسیار ارزشمند و خاطره‌انگیز از این شهر خواهد بود.

انگشتر شهر تهران طلا و جواهر

انگشتر شهر تهران- طلا و جواهر

انگشتر دلربای شهر رشت، به طور دقیق و ظریف بناهای خاطره‌انگیز این شهر را نمایش می‌دهد. شهر رشت دارای مکان‌های تاریخی و ماندگار مانند: ارامگاه میرزا کوچک خان جنگلی، بازار بزرگ، سبزه میدان و همچنین مسجد صفی رشت است. طراحی خاص این انگشتر به گونه‌ای است که تمامی نمادهای این شهر زیبا را در خود جای داده و بهترین یادگار برای افرادی است که به هر دلیلی از این شهر و یا دوستان خود دور می‌شوند.

انگشتر شهر رشت طلا و جواهر

انگشتر شهر رشت – طلا و جواهر

از جواهرات محبوب دیگر از مجموعه شهر، می‌توان به انگشتر شهر شیراز شکنج اشاره کرد. بهترین و ماندگارترین یادگار از این شهر، انگشتر شهر شیراز است که با قرار دادن تمامی یادبودهای این شهراز جمله: حمام وکیل، مسجد نصیرالملک، ارگ کریم خان زند و مسجد مشیر، یاد و خاطره این شهر را به تصویر می‌کشد. زاویه به زاویه این انگشتر، یاداور خاطراتی خواهد بود، که در این شیراز گذراندید.

انگشتر شهر شیراز طلا و جواهر

انگشتر شهر شیراز- طلا و جواهر

انگشتر شهر کرمانشاه، با ظرافت تمام، نمادها و یاد بودهای زیبای شهر کرمانشاه را به تصویر کشیده است. از جمله این نمادها، می‌توان به مسجد عماد الدوله، تکیه عمادالملک، طاق بستان و مجموعه دل انگیز بیستون اشاره کرد. انگشتر شهر کرمانشاه، بهترین یادگار از این شهر است که فرد، فارغ از جنسیت در هر موقعیت و زمانی می‌تواند از ان استفاده کند.

ظرافت کار شده در تمامی انگشترها، جلوه‌ای خاص در انگشتان شما خواهد داشت و دست‌ساز بودن آن‌ها به ارزش و درخشش ان‌ها می‌افزاید.

خرید انگشتر کرمانشاه نقره ای

خرید انگشتر کرمانشاه نقره ای

هنرهای اصیل هر شهر

از قرن‌های گذشته تاکنون، علاقه ایرانیان به هنر و صنایع دستی اثبات شده است. علاقه ایرانیان به هنر، باعث ظرافت و پیشرفت ان‌ها در این زمینه است. صنایع دستی و هنرهای خاص ایرانی، مثل: ملیله دوزی، فرش بافی، مینا کاری، خاتم کاری، ظروف سفالی، فیروزه کوبی و قلم‌زنی از جمله هنرهای خاص ایران است. دقت و زمان زیادی که صرف ساخت این صنایع می‌شود، به ارزش و زیبایی ان‌ها می‌افزاید. صنایع دستی ایران، همواره مورد توجه ایرانیان و گردشگران خارجی بوده و هست. ذوق و استعداد ایرانیان در ساخت و استفاده صنایع دستی از سال‌ها پیش تاکنون ادامه داشته است.

به عنوان مثال: خاتم کاری، از هنرهای دستی و اصیل شهر اصفهان است که ریشه‌ای کهن در ایران دارد. ترکیب رنگ‌های خاص کار شده در خاتم کاری، بسیار دقیق و زیباست و رنگ و بوی شهر اصفهان را برای شما خواهد داشت و یا ظروف مسی، از صنایع دستی زنجان است که امروزه بسیار رایج و پرطرفدار است. درخشش این ظروف و خاصیت درمانی ان‌ها، همواره مورد توجه همگان است.

در صورتی که فردی از شهر و یا کشور خود فاصله می‌گیرد، در کنار داشتن هنر اصیل از این مرز و بوم، یادگاری بسیار دلنشین است. به همراه داشتن هنرها و صنایع دستی هر شهر، نشان‌دهنده اصالت و فرهنگ است.هدیه دادن صنایع دستی به عنوان یادگاری، از زیباترین و کاربردی‌ترین هدایا به شمار می‌اید.

 

دسته‌بندی: مقالات شکنج