آیا زیورآلات نقره و استیل تغیر رنگ می‌دهند؟

آیا زیورآلات نقره و استیل تغیر رنگ می‌دهند؟

زیورآلات، چه برای استفاده شخصی و چه برای هدیه به دیگران بسیار زیبا و کاربردی است. اما از جمله نگرانی‌هایی که افراد هنگام خرید زیورآلات مختلف دارند، سوالاتی از قبیل تغیر رنگ و یا از دست دادن جلا و درخشش است. همان‌طور که می‌دانید، تمامی زیبایی و جذابیت زیورآلات به حفظ رنگ و درخشش است و این نگرانی‌ها هنگام خرید هدیه برای دیگران، دو چندان نیز خواهد بود. واضح است که مهم‌ترین ویژگی زیورآلات که گاهی موجب تغیر رنگ و ظاهر آن‌ها خواهد شد، جنس آن‌ها و مرغوبیت فلز به  کار رفته در آن‌ها است. در این مقاله به زیورآلات نقره و استیل و این موضوع که آیا زیورآلاتی از این جنس تغیر رنگ و ظاهر خواهند داشت یا نه؟ خواهیم پرداخت. اگر به دنبال خرید هدیه برای دیگران و یا انتخاب بهترین جنس زیورآلات برای خودتان هستید، پیشنهاد می‌شود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

زیورآلات از جنس نقره و استیل

امروزه با توجه به گسترش صنعت زیورآلات و ورود آن به صنعت مد و فشن، طراحی‌ها و فلزات گوناگون برای ساخت زیورآلات به کار می‌رود. انتخاب جنس ساخت زیورآلات بر روی قیمت، کیفیت و حتی زیبایی آن‌ها تاثیر شایانی خواهد داشت. نقره و استیل، از جمله فلزات مرغوبی هستند که برای ساخت زیورآلات کاربرد بسیار زیادی دارند. همان‌طور که می‌دانید، رنگ فلز نقره و استیل، رنگی تقریبا مشابه یکدیگر هستند و تنها افراد حرفه‌ای قادر به تشخیص جنس متفاوت آن‌ها خواهند بود.

از جمله تفاوت های بین نقره و استیل، تفاوت قیمت زیورآلات با این دو جنس است. به طور معمول زیورآلات از جنس نقره، کمی گران تر و البته پر طرفدارتر از زیورآلات استیل است. اما هر دو جنس فلز، بسیار مرغوب هستند و به علت درخشش، انعطاف پذیری، طول عمر بالا، خواص شیمیایی و ضد زنگ بودنشان، در صنعت ساخت زیورآلات بسیار کاربردی هستند.

آیا زیورآلات نقره تغیر رنگ و یا ظاهر خواهند داشت؟

زیورآلات از جنس ساخت نقره، در تمامی کشورها بسیار مورد توجه افراد است. این جنس، علاوه بر درخشش نابی که دارد، قیمت مناسبی نیز دارد. اما مهم‌ترین سوال امروز این است که آیا زیورآلات از جنس نقره تغیر رنگ خواهند داشت؟ برای پاسخ به این سوال قاطعانه می‌توان گفت که با خیال راحت زیورآلات نقره را خریداری کنید و تا پایان عمر از رنگ زیبای آن‌ها لذت ببرید. زیورآلات نقره، به علت خواص شیمیایی فلز نقره، زیبایی، درخشش و رنگ خود را حفظ خواهند کرد و همیشه جلوه‌گر خواهند بود. بنابراین شما این فرصت را دارید که زیورآلات خود را از جنس نقره تهیه کنید و دیگر نگران تغیر رنگ آن‌ها نباشید.

آویز آغوش

خرید آویز آغوش

آویز آغوش، از زیورآلات منحصر به فرد مجموعه آغوش گالری شکنج است. این آویز زیبا که از طراحی‌های جدید گالری شکنج به شمار میآید، از جنس ساخت‌های مختلف موجود و قابل سفارش است. همان‌طور که از نام زیبای این آویز پیداست، با الهام از لحظه احساسی در آغوش کشیدن عزیزانمان طراحی شده است و بار عاطفی بسیار بالایی دارد. این آویز زیبا با قیمتی منحصر به فرد و طول عمر بالا، بهترین انتخاب برای شما و یا عزیزانتان خواهد بود.

علاوه بر تمامی نکات گفته شده، زیورآلات نقره از مقاومت بالایی برخوردار هستند و در مواجهه با ضربه دچار آسیب و فرورفتگی نخواهند شد. بنابراین می‌توان گفت که زیورآلات نقره، به ندرت دچار تغیر ظاهری خواهند شد و در نتیجه از بهترین انتخاب‌ها برای زیورآلات محسوب می‌شوند.

آیا زیورآلات استیل تغیر رنگ و یا ظاهر خواهند داشت؟

استیل، از جمله فلزاتی است که به علت مقاومت بالا و ضد زنگ بودن در صنعت کاربرد بالایی دارد. البته لازم به ذکر است که این فلز به علت براقیت و درخشش بالا، برای ساخت زیورآلات نیز بسیار پر کاربرد است. اگر شما هم از عاشقان زیورآلات استیل هستید، مهم‌ترین مساله برایتان پاسخ به این سوال است که آیا زیورآلات استیل دچار تغیر رنگ خواهند شد؟ از آنجایی که ذکر شد، استیل از فلزات ضد زنگ است، بنابراین زنگ‌زدگی باعث تغیر رنگ نخواهد بود. از طرفی استیل، هرگز واکنش شیمیایی با آب و یا اکسیژن هوا ندارد. بنابراین به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که استیل نیز همانند نقره، رنگ و درخشش ثابتی در طول زمان خواهد داشت.

DSC02052

خرید آویز کوهستان

آویز کوهستان، از نمونه کارهای دست‌ساز گالری شکنج محسوب می‌شود. این آویز جذاب، با الهام از طبیعت طراحی شده است و درخشش نابی همراه دارد. دست ساز بودن این آویز، علاوه بر جذابیت و انرژی بالایی که دارد، کیفیت بالاتری را نیز حاصل می‌کند. اگر به دنبال انتخاب زیورآلات با کیفیت هسنتید که سالیان سال از آنها استفاده کنید و همچنان جذابیت خود را حفظ کنند، بهترین گزینه برای شما زیورآلات دست ساز است. زیورآلات دست ساز گالری شکنج، از سری زیورآلاتی است که برای افراد بسیار خاطره انگیز خواهند شد.

استیل، به علت مقاومت بالا و همچنین پایداری شیمیایی که دارد، بسیار به ندرت دچار تغیری ظاهری خواهد شد. اما دقت داشته باشید که در صورت مراقبت از زیورآلات استیل و نقره، قطعا سلامت و طول عمر بیشتری برای زیورآلات شما حاصل خواهد شد.

نکات کلی برای حفاظت بیشتر از زیورآلات در برابر تغیر رنگ

از جمله مشکلات رایج بین زیورآلات، تغیر رنگ و در نتیجه از دست دادن درخشش و تغیر ظاهری است. این تغیر رنگ، گاهی زیباترین زیورآلات را برایمان غیر استفاده کرده است. حتما این موقعیت برای شما نیز اتفاق افتاده است که هنگام خرید زیورآلات، نگرانی تغیر رنگ آن‌ها را داشته باشید. اگر به دنبال انتخاب زیورآلاتی هستید که از ثابت بودن رنگ و ظاهر آنها مطمئن باشید، اولین پیشنهاد برای شما انتخاب زیورآلاتی از جنس‌های ساخت پایدار است. زیورآلات نقره و استیل، از جمله زیورآلات پایدار هستند که معمولا در طول دوران رنگ و ظاهر خود را حفظ خواهند کرد و از بهترین جنس ساخت‌ها در زیورآلات به شمار می‌آیند. در بعضی از جنس‎‌های ساخت، به علت خواص شیمیایی فلزات، پس از مدتی شاهد تغیر رنگ و یا ظاهر آنها خواهیم بود. اما دقت داشته باشید که اگر زیورآلات شما از جنس ساخت‌های مرغوب باشند، به راحتی می‌توانید آن‌ها را با استفاده از آبکاری مجددا استفاده کنید. به عنوان مثال، طلای سفید از جمله جنس ساخت زیورآلات است که در بین افراد جذابیت زیادی دارد. اما این فلز پس از مدتی با توجه به خواصی که دارد، درخشش خود را از دست خواهد داد. البته جای نگرانی نیست، این فلز به راحتی با آبکاری به درخشش اولیه خود باز میگردد.

همان‌طور که گفته شد، مهم‌ترین نکته برای پیشگیری از تغیر رنگ زیورآلات، انتخاب جنس مرغوب از فروشگاه‌های معتبر است. هنگام قالب گیری تمامی زیورآلات از جنس ساخت‌های مختلف، معمولا به میزانی مشخص آلیاژ به آن‌ها اضافه می‌شود تا خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن‌ها را بهبود ببخشند. به عنوان مثال، به دلیل اینکه بسیاری از افراد، رنگ طلایی طلا را دوست ندارند، صنعتگران این فلز گرانبها را با آلیاژهایی از جمله رادیوم ترکیب کرده و طلای سفید را بوجود می‌‌آورند. استفاده از آلیاژهای مرغوب و درجه یک هنگام  ساخت زیورآلات، از نکات بسیار حیاتی است. بنابراین تنها از فروشگاه‌های معتبر و برجسته خرید کنید، تا از عمر بالای زیورآلات خود، اطمینان خاطر داشته باشید. گالری شکنج، از جمله گالری‌های معتبر و برجسته ایران است که برای تمامی سبک‌ها و سلیقه‌ها زیورآلات منحصر به فردی تولید می‌کند. تمامی زیورآلات این گالری، با مرغوب‌ترین فلزات و آلیاژها تولید می‌شود. از ویژگی‌های ناب گالری شکنج، می‌توان به قابلیت انتخاب جنس‌های مختلف برای زیورآلات اشاره کرد. با این قابلیت، شما می‌توانید زیورآلات خود را با جنس ساخت مد نظر خودتان تهیه کنید و از زیبایی و ماندگاری رنگ آن لذت ببرید.

در کنار این نکات اصلی، نکاتی نیز وجود دارد که با پرداختن به آن‌ها، می‌توانید پایداری رنگ زیورآلات را بیش از پیش کنید. از رایج‌ترین موقعیت‌هایی که تغیر رنگ زیورآلات را به دنبال دارد، استفاده از محصولات آرایشی و یا عطر در نزدکی زیورآلات است. دقت داشته باشید که آخرین مرحله آماده شدن برای مهمانی را به پوشیدن زیورآلات اختصاص دهید. بسیاری از عطرها و یا محصولات آرایشی حاوی موادی از جمله الکل است که سریعا موجب تغیر رنگ زیورآلات خواهد شد.

دومین نکته، اشاره به این موضوع است که در هنگام شنا و یا محیط‌هایی که با آب ارتباط زیادی دارید، از زیورآلات استفاده نکنید. همان‌طور که می‌دانید، در آب استخرها حجم زیادی کلر وجود دارد که موجب تغیرات شیمیایی و فیزیکی در زیورآلات خواهد بود.

سومین نکته، اشاره به این موضوع است که بهتر است از تماس زیورآلات با موارد شیمیایی از جمله موارد شوینده، خودداری کنید. این موارد علاوه بر تغیر رنگ و از بین بردن درخشش زیورآلات، باعث شکنندگی آنها را نیز به دنبال خواهد داشت.

سخن پایانی

از دغدغه‌های اصلی عاشقان زیورآلات، تغیر رنگ آنهاست. کنار گذاشتن زیورآلات گران قیمت و یا خاطره انگیز، صرفا به علت تغیر رنگ، بسیار ناامیدکننده است. بنابراین گالری شکنج، دو جنس برتر زیورآلات را که هرگز دچار تغیر رنگ نخواهند شد را به شما معرفی کرد. البته لازم به ذکر است که مراقبت از همه نوع زیورآلات با هر جنس ساخت، ضروری است و انتخاب نوع جنس ساخت به سلیقه افراد بستگی دارد. لازم به ذکر است که در کنار تمامی محصولات گالری شکنج، قابلیت حکاکی نیز وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا زیورآلات منحصر به فرد خود را داشته باشید. تمامی محصولات موجود در سایت، مطابق با سلیقه شما در جنس ساخت مد نظر، از جمله استیل و نقره، قابل ساخت و ارائه خواهند بود.

دسته‌بندی: مقالات شکنج

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,919,000تومان

  • 388,850تومان

  • 704,000تومان

  • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: ادمین

7e4da37818d5867bb297a1584e20b6e4?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه