تفاوت بین جواهرات دست‌ساز و جواهرات ماشینی

تفاوت بین جواهرات دست‌ساز و جواهرات ماشینی

اگر برای خرید حلقه نامزدی به یک فروشگاه جواهرات بروید ترجیح می‌دهید فروشنده حلقه‌ای مطابق با شخصیت و احساس شما پیشنهاد دهد یا هر سبک بی‌معنا و بی‌روحی را انتخاب خواهید کرد؟ تصور کنید می‌توانید برای حلقه نامزدی خود طرح و رنگی را داشته باشید که یادآور خاطرات عاشقانه، زیبا و دلنشین شما باشد. آن را در ذهن خود مجسم کنید و هرآنچه می‌خواهید به یک سازنده جواهرات توضیح دهید تا او با هنر فوق‌العاده خود نشان و نمادی منحصر به فرد و مخصوص شما تولید کند که بعد از دیدن آن شگفت‌زده شوید و خود را در حلقه‌ی نامزدی خود ببینید. به این صورت در تمام عمر آن حلقه احساسی افسانه‌ای و زیبا را انتقال خواهد داد که فراتر از یک حلقه نامزدی ساده است.

جواهرات دست ساز اغلب توسط افرادی تولید می‌شوند که واقعاً از کاری که انجام می‌دهند لذت می‌برند. همچنین کسانی که قطعاتی از جواهرات دست‌ساز را خریداری می‌کنند، نه تنها از داشتن و پوشیدن چیزی خاص و منحصر به فرد بهرمند می‌شوند، بلکه این فرصت را ایجاد می‌کنند تا کسانی که این کار را دوست دارند با عشق به انجام آن مشغول باشند. این در حالی است که جواهرات ماشینی هم اشتغال افرادی را که در تولید آن سهیم هستند فراهم می‌کند، اما جواهرات به سلیقه فردی که آن را خریداری می‌کند ساخته نمی‌شوند و انتخاب را برای استفاده کنندگان محدود می‌کند
انتخاب و استفاده از جواهرات دست‌ساز یا ماشینی به انتخاب و اولویت شخص برمی‌گردد، با این حال قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام یک را ترجیح می‌دهید بهتر است بدانیدد که هر کدام چه شرایط و ویژگی‌هایی دارند و آن‌ها را با شخصیت و علاقه خود مطابقت دهید.

جواهرات ماشینی با ریخته‌گری ساخته می‌شوند و به تولید انبوه می‌رسند، بنابراین جواهر شما منحصر به فرد نخواهد بود، اما احتمالاً پیدا کردن آن آسان‌تر است و بیشتر در دسترس خواهد بود. جواهرات ماشینی غالباً با تکنیکی ساخته می‌شوند که با ذوب قطعات فلز (نقره یا طلا) آن‌ها را در یک قالب قرار می‌دهند تا فرم طراحی‌شده ایجاد گردد. در مقابل، جواهرات دست‌ساز که اغلب از یک تخته فلز گران‌بها ساخته می‌شوند، برای پرداخت سریع‌تر و ظرافت در تولید، با پولیش و آسیاب مخصوص تصفیه می‌شوند و قطعات درخشان‌تر و شفاف به نظر می‌رسند. جواهرات دست‌ساز گران‌تر از جواهرات ماشینی هستند اما ارزش آن‌ها به دلیل کار و زمانی است که برای ساخت هر قطعه صرف می‌شود و قابل توجیه است. از طرف دیگر جواهر دست‌ساز بازتاب عشق و هنر سازنده آن است و شما با خرید آن یک قطعه بی‌نظیر به مجموعه خود اضافه می‌کنید.

هویت جواهرات دست‌ساز

جواهرات دست‌ساز دارای طراحی‌های منحصر به فرد و غالباً نادر هستند و معمولاً توسط یک هنرمند واقعی ساخته شده‌اند که با عشق و علاقه فراوان برای خلق آنان انرژی و وقت فراوانی صرف کرده است. طراحی و ساخت جواهرات دست‌ساز نوعی هنر است. این عشق به کار و هنر طراحی در قطعه جواهر حس ایجاد می‌کند. جواهرات تولید انبوه در میان صنعتگران جواهرسازی “بی روح” نامیده می‌شوند. سبک شخصی، سلیقه، فردیت و هویت شخصی را می‌توان با استفاده از جواهرات دست‌ساز منتقل کرد و بهتر نشان داد. هر طراح جواهرات امضای متفاوتی دارد. برخی از بهترین جواهرسازها می‌توانند از یک عکس، یک قطعه جواهر سفارشی درست کنند یا با اتکا به خلاقیت خود اثری شگفت‌انگیز خلق کنند. از این رو اگر تصمیم به خرید جواهر دست‌ساز داشته باشید به احتمال زیاد چیزی را پیدا می‌کنید که مستقیماً با شما صحبت کند و معنای خاصی دارد، زیرا اصالت این طرح‌ها بیشتر از جواهرات تولید انبوه است.

خرید طلا و جواهر از یک طراح و جواهرساز می‌تواند به یک تجربه شخصی و زیبا تبدیل شود. همچنین اگر برای هدیه دادن قصد دارید از بین جواهرات و زیورآلات انتخاب کنید، قطعات دست‌ساز مناسب‌تر از قطعات ماشینی هستند، چرا که می‌توانید مطابق با مناسبت و شخصیت کسی که به آن هدیه می‌دهید انتخاب کنید و این هدیه را از نظر معنوی هم ارزشمندتر می‌کند. حتی اگر چیزی به سادگی گردنبند می‌خواهید، انواعی از پیوندها و بست‌ها وجود دارند که تهیه آن می‌تواند در عین جذابیت، سرگرم‌کننده هم باشد. در نتیجه اگر به دنبال یک قطعه واقعا خاص هستید که ارزش سرمایه‌گذاری را برای سال‌های زیادی داشته باشد، جواهرات دست‌ساز بهترین گزینه هستند.

جواهرات ماشینی اغلب راحت‌تر و خوش‌ساخت‌تر هستند و از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. معمولا جواهرات ماشینی با اندازه‌گیری‌های مهندسی قالب ریزی می‌شوند و اتصالات محکم‌تری نسبت به جواهرات دست‌ساز دارند اما با این وجود برخی از جواهرات دست‌ساز که به سبک سنتی ساخته می‌شوند کم‌نقص‌تر به نظر می‌رسند. یک جواهر ساز بعد از اتمام کار خود به ترمیم و بررسی دقیق نواقص قطعه تولید شده می‌پردازد اما جواهرات ماشینی بعد از تولید انبوه با بررسی بسیار کم و محدودی وارد بازار می‌شوند.

تفاوت قیمت جواهرات ماشینی با جواهرات دست‌ساز

خرید جواهرات ماشینی مطمئناً می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد، زیرا ساخت آن قطعاً هزینه کمتری دارد اما خرید آن لزوماً ارزان نیست! صرف نظر از این موضوع، جواهرات ماشینی معمولاً هیچ معنی، مفهوم و تاریخ خاصی با خود ندارند؛ هیچ داستانی را بیان نمی‌کنند، هیچ زندگی را به تصویر نمی‌کشند. اما هنگامی که از جواهرات دست ساز زیبا استفاده می‌کنید، لذت اینکه می‌توانید داستان یا تاریخچه واقعی آنچه را که می‌پوشید یا اطلاعات مربوط به هنرمند سازنده آن را برای دیگران توضیح دهید بسیار دلپذیر است. این حس فوق‌العاده اغلب با خرید جواهرات دست‌ساز از صنعتگران منفرد یا گالری‌های نمایندگی آن‌ها امکان پذیر است. به زبان ساده، استفاده از جواهرات دست‌ساز علاوه بر جلوه‌ای منحصر به فرد بسیار لذتبخش است!

دسته‌بندی: مقالات شکنج

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,919,000تومان

  • 388,850تومان

  • 704,000تومان

  • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: ادمین

7e4da37818d5867bb297a1584e20b6e4?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه