قوانین مهمی که باید قبل از انتخاب زیورآلات بدانید

قوانین مهمی که باید قبل از انتخاب زیورآلات بدانید

همان‌طور که می‌دانید، امروزه زیورآلات به یکی از بخش‌های اصلی مد و استایل تبدیل شده است و برای شیک بودن و جلوه بیشتر در هر موقعیت کاربرد دارند.

انتخاب زیورآلات برای بانوان و آقایان بسیار چالش برانگیز است. طیف گسترده زیورآلات از جمله: گوشواره، گردنبند، انگشتر، دستبند و… به افراد قدرت انتخاب بالایی می‌دهد. انتخاب زیورآلات و هماهنگی آن با استایل و موقعیت جلوه زیبایی به شما و نشان از تبحر شما در صنعت مد خواهد بود. رعایت سبک‌های مد در کنار اهمیت به قوانینی که به شیک پوش بودن شما کمک می‌کند، باعث درخشش بیشتر شما خواهد شد.

در ادامه به سه قانون کلیدی که باید قبل از استفاده از زیورآلات بدانید، خواهیم پرداخت.

قانون اول: هماهنگی زیورآلات و رنگ پوست

حتما شما هم بودن در چند راهی انتخاب رنگ زیورآلات را تجربه کرده‌اید. اگر به دنبال بهترین انتخاب برای زیورآلات هستید، از رعایت این قانون غفلت نکنید. توجه به رنگ پوست، برای انتخاب جواهرات و زیورآلات نکته‌ای ظریف، اما محسورکننده به شمار می‌آید.

اگر دارای رنگ پوستی روشن هستید، توصیه می‌شود از زیورآلات به رنگ نقره‌ای یا استیل استفاده کنید. به عنوان مثال، به انگشتر افتاب گردان گالری شکنج دقت کنید.

انگشتر آفتاب گردان گالری شکنج، به علت دست ساز بودن جلوه‌ای ناب به دستان شما می‌بخشد. رنگ پوست‌های سرد و یا سفید با زیورآلات رنگ استیل، هماهنگی خاص ایجاد می‌کند.

sun flower

انگشتر گل آفتاب گردان

در مقابل آن، اگر دارای رنگ پوست تیره و یا سبزه هستید، بهترین انتخاب برای شما زیورآلات به رنگ طلایی است. این رنگ هماهنگی خاصی با رنگ پوست شما ایجاد می‌کند و به درخشش بیشتر شما در موقعیت‌ها کمک شایانی خواهد داشت. به انگشتر زیبای فاطمه از گالری شکنج توجه کنید.

DSC01243

انگشتر گل آفتاب گردان

آویز فاطمه، به رنگ طلایی درخشان طراحی شده است. این آویز منحصربه فرد، مناسب برای تمامی افراد، به ویژه افراد با رنگ پوست سبزه است. درخشش طلایی و رنگ پوست شما، ترکیبی ناب برای شما  به ارمغان می‌آورد.

اگر به دنبال راه حلی ساده‌تر برای انتخاب رنگ زیورآلات و هماهنگی با رنگ پوستتان هستید، به شما پیشنهاد می‌کنم از زیورآلات ترکیبی از دو رنگ استفاده کنید. به طور معمولا این جواهرات دارای طراحی‌های ظریف و مدرن هستند و با هر نوع سبک و سلیقه‌ای هماهنگی دارند.

آویز سه تار از گالری شکنج، با الهام از آلت موسیقی سه تار طراحی شده است. رنگ این آویز، به صورت ترکیبی از نقره ای و طلایی ساخته شده است و به راحتی با هر نوع رنگ پوست و آرایشی هماهنگی دارد. رعایت ظرافت و سبک مدرن در این آویز، هر فرد با هر سلیقه‌ای را به خود مجذوب می‌کند.

3tar

آویز سه تار

قانون دوم: هماهنگی جام چهره و زیورآلات

face shape

همان‌طور که می‌دانید، آرایش فرم صورت شما را به حالت ایده‌آل نزیک می‌کند و فرم چهره شما را زیباتر نشان می‌دهد؛ اما راه حلی ساده‌تر و سریع‌تر، استفاده از زیورآلات برای تغیر فرم صورت است.

فرم صورت به پنج دسته کلی مربعی، گرد، بیضی، الماسی و قلبی تقسیم‌بندی می‌شود.

face shapes

در ادامه به بررسی هر یک از فرم‌های چهره و زیورآلات مناسب آن‌ها می‌پردازیم.

فرم چهره مربعی

افراد با جام چهره مربعی معمولا دارای پیشانی متعادل هستند. گونه‌ها و فک این افراد پهن است و به طور کلی طول و عرض چهره این افراد، تقریبا برابر است.

زیورآلات مناسب این افراد، گوشواره‌های نسبتا کشیده و گردنبندهای پهن است.

گوشواره شمس با طراحی ناب گالری شکنج، انتخابی کاملا مناسب و حرفه‌ای برای افراد با صورت مربعی است. این نوع گوشواره، و قسمتی از گونه و فک را می‌پوشاند و توجه افراد را به سمت خود جلب می‌کند.

DSC08423

گوشواره شمس

فرم چهره گرد

فرم صورت‌های گرد معمولا دارای پیشانی و گونه متعادل هستند. حالت فک مدور و همانند فرم صورت مربعی، طول و عرض چهره با هم برابر خواهد بود.

برای افراد با صورت‌های گرد، توصیه می‌شود از زیورآلات کشیده استفاده شود تا به کشیدگی بیشتر چهره کمک کند.

گوشواره عشق از گالری شکنج، انتخابی هوشمندانه برای افراد با جام چهره بیضی به شمار می‌آید. کشیدگی این گوشواره در کنار طراحی خاصی که دارد، چهره شما را به فرم ایده‌آل یعنی بیضی نزدیک می‌کند و جلوه‌ای زیبا برای شما به همراه خواهد داشت.

صورت الماسی

فرم صورت الماسی دارای گونه‌های پهن ، فک باریک و پیشانی کوتاه است. بلند و کشیدگی چهره، از ویژگی‌های بارز این فرم به شمار می‌آید.

بهترین زیورآلات برای این افراد، گوشواره‌های ظریف و گردنبندهای کشیده است. از جمله خاص‌ترین زیورآلاتی که برای این افراد کاربرد زیادی دارد، سنجاق سر است. کشیدگی موهای جلوی پیشانی به سمت بالای گوش با سنجاق سر به این افراد کمک می‌کند تا فرم کشیده‌ای برای پیشانی خود ایجاد کنند.

سنجاق سر گیتار گالری شکنج، با طراحی مدرن و زیبا، انتخابی حرفه‌ای و زیبا برای افراد با فرم صورت الماسی است. طرح منحصربه فرد این سنجاق سر، علاوه بر زیبایی و درخشش بر روی موهای شما، فرم ایده‌آلی برای چهره شما ایجاد خواهد کرد.

فرم چهره قلبی

فرم چهره قلبی دارای پیشانی پهن و فک زاویه‌دار و تیز است. این جام چهره طول و عرض برابری خواهد داشت.

بهترین زیورآلات برای جام چهره قلبی، زیورآلات درخشان و بزرگ است. استفاده از گردنبندهای درخشان و چند طبقه و همچنین گوشواره‌های درخشان و پهن، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

گوشواره دست ساز برگ انجیری اثر هنری زیبایی از گالری شکنج است. درخشش این گوشواره در کنار الهام از طبیعت، زیبایی خیره کننده‌ای ایجاد می‌کند. اگر دارای جام چهره قلبی هستید، پیشنهاد ما به شما گوشواره برگ انجیری است. درخشش و پهنی این گوشواره جام چهره شما را به حالت ایده‌آل تبدیل می‌کند.

فرم چهره بیضی

فرم چهره بیضی ایده‌آل‌ترین فرم چهره به شمار می‌آید. متعادل بودن پیشانی و گونه‌ها و همچنین فک با فرم منحنی از نشانه‌های این فرم چهره به شمار می‌آید. بلند بودن طول چهره برای این افراد، به اندازه و متناسب است.

اگر دارای فرم صورت بیضی هستید، خوشبختانه تمامی زیورآلات با هر سبک و استایلی برای شما مناسب است و قدرت انتخاب بالایی خواهید داشت.

قانون سوم: رعایت استایل لباس و زیورآلات

رعایت استایل لباس، در کنار زیورآلات مناسب سبکی زیبا و منحصربه فرد برای شما به ارمغان می‌آورد. معمولا افراد بسته به موقعیتی که در آن قرار می‌گیرند، از سبک لباس‌های متفاوتی استفاده میکنند. به عنوان مثال، سبک لباس شب کاملا متفاوت با سبک لباسی است که در دورهمی‌های دوستانه استفاده می‌شود. بنابراین سبک زیورآلات در هر مکان و موقعیت متفاوت خواهد بود.

به طور کلی برای موقعیت و لباس‌های رسمی، توصیه می‌‍شود از زیورآلات درخشان اما ظریف استفاده کنید.این زیورآلات زیبایی ناب برای شما و درخشش بیشتر در مجالس را به همراه خواهند داشت.

انگشتر زیبای ارگانیک گالری شکنج، از جمله انتخاب‌های شما برای سبک لباس‌های رسمی است. درخشش و ظرافت این انگشتر با تمامی موقعیت‌های رسمی منطبق است و به سادگی با هر سبک قابل استفاده است.

اگر به دنبال استفاده از زیورآلات در مهمانی‌های غیررسمی و دورهمی‌های دوستانه هستید، می‌توانید از زیورآلات فانتزی و یا زیورآلاتی که اندازه‌های نامتعارف دارند بهره ببرید. در واقع، در این مهمانی‌ها هیچ خط قرمزی وجود ندارد و با هر سبک دلخواهی می‌توانید از زیورآلات استفاده کنید.

انگشتر پرسپولیس از گالری شکنج، پیشنهادی ویژه برای دورهمی‌های دوستانه و یا مهمانی‌های غیررسمی است. این انگشتر با جنس‌های متنوع و سایز‌های مختلف قابل دسترسی است.

سخن پایانی

امروزه زیورآلات بخش مهمی از پوشش و استایل افراد را تشکیل می‌دهد. سه قانون کلیدی گفته شده به شما کمک می‌کند تا از چند راهی انتخاب زیورآلات مناسب، عبور کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

دسته‌بندی: مقالات شکنج

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,919,000تومان

  • 388,850تومان

  • 704,000تومان

  • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: ادمین

7e4da37818d5867bb297a1584e20b6e4?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه