هدیه شب یلدا

هدیه شب یلدا

بس درازستی، ای شب یلدا

لیک با زلف دوست، کوتاهی

“قاآنی”

 

شب یلدا، بلندترین شبی است که می‌توانید محبت خود را به معشوق، دوست، خانواده و اطرافیانتان ابراز کنید. همان‌طور که می‌دانید، شب یلدا از زیباترین رسوم ایرانی به شمار می‌آید که در بین 365 شب سال، به عنوان بلندترین شب است که مصادف با سی آذرماه است و ایرانیان به رسم آیین‌های کهن، در این شب به دور هم جمع می‌شوند و آن را با اشعار فردوسی و حافظ جشن می‌گیرند. در این شب زیبا و طولانی، هدیه دادن به فردی که مهرش به بلندای این شب در قلب شما ریشه دارد، از ناب‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین هدایا و قدردانی‌ها خواهد بود. این مناسبت زیبا با هدایایی خاص و ویژه جشن بگیرید و لبخند ناب عزیزانتان را تجربه کنید. اما بهترین هدیه برای شب یلدا چیست؟ در ادامه، شما را در انتخاب هدیه مناسب شب یلدا همراهی خواهیم کرد.

 

خصوصیات هدیه شب یلدا

همان‌طور که یلدا شبی خاص و ویژه است، بنابراین هدیه این شب نیز باید متفاوت با سایر مناسبت‌ها باشد. در ادامه، به نکات ضروری اشاره می‌کنیم که هدیه شب یلدا را ناب‌تر خواهد کرد.

ماندگاری هدیه

در هنگام خرید هدیه برای شب یلدا، ماندگاری آن از نکات حائز اهمیت به شمار می‌آید. ماندگاری هدیه، به خاطره‌انگیز بودن آن کمک می‌کند. بنابراین دقت داشته باشید، که هدیه شما ماندگار باشد و با گذر زمان از بین نرود.

هدیه‌ای مرتبط با شب یلدا

بهترین انتخاب هدیه برای شب یلدا، هدیه ای است که دارای ارتباطاتی با شب یلدا باشد. همان‌طور که می‌دانید، در این شب طولانی هندوانه و انار از رایج‌ترین میوه‌های این شب و همچنین اشعار حافظ و فردوسی نیز بسیار پر طرفدار است. بنابراین انتخاب هدیه‌ای که به نحوی با شب یلدا مرتبط باشد، هدیه شما را خاص‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد.

نمادهای شب یلدا بسیار متنوع و زیاد هستند و استفاده از آن‌ها در هدیه بسیار خاطره انگیز خواهد بود.از جمله نمادهای شب یلدا می‌توان به هندوانه، انار، خرمالو، آجیل و اشعار پارسی اشاره کرد.

بسته‌بندی هدیه با تم یلدا

بسته‌بندی مناسب هدیه، از نکات ضروری برای تمامی هدیه‌ها به شمار می‌آید. برای هدیه شب یلدا، از بسته بندی هایی با تم یلدا و یا پاییزی استفاده کنید. به طور معمول، در این شب زیبا و طولانی از تم‌های قرمز و سبز که برگرفته از رنگ میوه‌های این شب است، استفاده می‌کنند. استفاده از برگ‌های خشک پاییزی و یا اکسسوری‌های درخشان در کنار هدیه، جلوه‌ای ناب برای هدیه شما به ارمغان می‌آورد.

هدیه متناسب با علایق فرد مقابل

دقت به علایق، شخصیت و سن فرد مقابل هنگام خرید هدیه شب یلدا، از نکات حائز اهمیت به شمار می‌آید. این هدیه باید به گونه‌ای باشد که با تمامی علایق و روحیات فرد مقابل شما منطبق باشد و همچنین با توجه به سن و جنسیت فرد مقابل انتخاب شود.

خاص و منحصر به فرد

بهترین هدیه شب یلدا، زمانی است که هدیه شما منحصر به فرد و خاص برای فرد مقابل باشد. برای خاص و منحصر به فرد بودن هدیه شب یلدا، می‌توانید از هدایایی بهره ببرید که مختص فرد مقابل باشد. به عنوان مثال، از هدایای دست ساز و یا یادداشت روی هدیه استفاده کنید.

ارزش معنوی هدیه شب یلدا

از ارزش معنوی هدیه شب یلدا غافل نشوید! هدیه شب یلدا دارای اهمیت زیادی از لحاظ معنوی است و خاطره ای زیبا در ذهن مخاطب شما ثبت خواهد کرد. برای ارزش معنوی بیشتر هدیه، از نکاتی برای شخصی سازی و خاص‌تر کردن هدیه استفاده کنید.

پیشنهاد هدیه برای شب یلدا

در ادامه، به مواردی اشاره می‌کنیم، که وابسته به سلیقه شما و فرد مقابل می‌تواند هدیه‌ای جذاب و خاطره‌انگیز برای طولانی‌ترین شب سال باشد.

کارت پستال

کارت پستال، هدیه‌ای کلاسیک و ماندگار است. کارت پرستال‌های تم یلدا و یا تم پاییزی، هدیه‌ای زیبا و خاطره انگیز خواهد بود. پیشنهاد می‌کنم در کارت پستال، از اشعار شاهنامه و یا دیوان حافظ برای تکمیل هدیه‌تان استفاده کنید.

کارت پستال، هدیه‌ای ماندگار است و برای تمامی افراد با هر سلیقه سازگار و دوست داشتنی خواهد بود. برای خاص‌تر شدن این هدیه، می‌توانید از کارت پستال‌های دست ساز استفاده کنید.

خوشنویسی یلدایی

انتخاب خوشنویسی برای شب یلدا، ایده‌ای زیبا و جذاب است. با توجه به باستانی بودن این آیین، خوشنویسی تلفیقی ناب بوجود می‌آورد. برای خوش نویسی می‌توانید از اشعار اصیل ایرانی استفاده کنید. بهترین توصیه، استفاده از غزلیات دیوان حافظ است که با سب یلدا نیز مرتبط خواهد بود. خوشنویسی از هنرهای اصیل ایرانی به شمار می‌آید و زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد.

قاب عکس با تم یلدایی

هدیه دادن عکس‌های خاطره‌انگیز و به یادماندنی، هدیه‌ای کلاسیک و جذاب است. این هدیه، ماندگاری بالایی خواهد داشت و به طور معمول هر فرد با هر نوع سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند. برای انتخاب عکس، می‌توانید از عکس‌های مشترک بین خودتان و فرد مقابل استفاده کنید و برای اینکه تم یلدای باستانی در آن مشهود باشد، می‌توانید از غزلیات حافظ بر روی عکس بهره ببرید.

برای فرم قاب عکس، از تم‌های پاییزی و یلدایی استفاده کنید تا هدیه ناب‌تری حاصل شود. این هدیه، از هدایای ارزان قیمت و در دسترس، اما به یادماندنی به شمار می‌آید. برای خاص‌تر بودن این هدیه، از یادداشت پشت عکس غافل نشوید.

آجیل و تنقلات

با فکر به یلدا، خوردنی‌های خوشمزه و خوشرنگ در ذهنمان تصویرسازی می‌شود. از جمله آیین‌های شب یلدا، آجیل و تنقلات است که امروزه در بسته‌بندی‌های جذاب و متناسب با تم یلدا در بازار عرضه می‌شود. استفاده از بسته‌بندی‌های تنقلات و آجیل موجود در بازار، گزینه مناسبی برای هدیه است. اما دقت داشته باشید که این هدیه ماندگار نیست.

برای خاص‌تر شدن این هدیه، می‌توانید با تنقلات و آجیل بسته‌بندی زیبا و خاص برای فرد مقابلتان بسازید و برای تکمیل کار خود یک فال حافظ را در بسته‌بندی قرار دهید. لازم به ذکر است که ترکیب رنگ سبز و قرمز در بسته‌بندی، ترکیبی جذاب و یلدایی بوجود می‌آورد.

دیوان حافظ و یا شاهنامه

از بهترین انتخاب هدایا در این شب، می‌توان به دیوان حافظ و یا شاهنامه فردوسی اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید، در شب باستانی یلدا، مرسوم است که شب را با فال حافظ و یا شاهنامه خوانی گذراند. بنابراین این دو کتاب، از بهترین انتخاب‌ها به شمار می‌آیند.

این هدیه ناب و زیبا، تمامی افراد با هر سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند و بسیار ماندگار و خاطره انگیز خواهد بود. برای خاص‌تر کردن این هدیه، می‌توانید از یادداشت و دل‌نوشته در صفحه اول کتاب استفاده کنید.

ماگ با تم یلدا

از دیگر هدایای ماندگار، می‌توان به ماگ با تم پاییزی و یا یلدایی اشاره کرد. همان‌طور که می‌دانید، ماگ در سال‌های اخیر بسیار پر طرفدار و جذاب است و هدیه‌ای ماندگار و پر مصرف خواهد بود. انواع مختلف ماگ، به شما این امکان انتخاب گسترده می‌دهد و هر فرد با هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند.

اگر به دنبال خاص‌تر کردن این هدیه هستید، به شما پیشنهاد می‌شود، از ماگ‌هایی با جمله‌های مخصوص برای فرد مقابل بهره ببرید. انتخاب ماگ با تصاویر مشترک شما و فرد مقابل، نیز گزینه مناسبی خواهد بود.

زیورآلات

زیورآلات، از هدایای پرطرفدار و ماندگار به شمار می‌آید. این هدیه بسیار ناب، جلوه‌ای زیبا خواهد داشت و افراد در هر جایی می‌توانند از آن استفاده کنند. سبک‌های مختلف زیورآلات، به شما این امکان را می‌دهد تا هر فرد با هر نوع سلیقه‌ای را راضی کنید.

پلاک آذر از گالری شکنج، با طراحی ویژه، گزینه‌ای بسیار مناسب برای هدیه شب یلدا به شمار میآید. از نکات جائز اهمیت گالری شکنج، می‌توان به طراحی‌های ظریف و تمیزی بالای کار اشاره کرد. پلاک آذر، با جنس مد نظر شما قابل ساخت و ارسال خواهد بود.

azar

پلاک آذر

از مجموعه پلاک کوچه‌های شکنج

انتخاب زیورآلات و جواهرات برای هدیه شب یلدا، هدیه‌ای ناب و خاطره انگیز است. برای خاص‌تر شدن این هدیه، پیشنهاد می‌شود، از زیورآلات دست ساز و یا زیورآلات دارای حکاکی استفاده کنید. برای حکاکی، توصیه می‌شود از تاریخ شب یلدا و یا مصرع‌های غزلیات حافظ بهره ببرید. در خرید زیورالات، دقت داشته باشید که از گالری‌های معتبر و مطرح خریداری کنید.

DSC02052

آویز کوهستان

از مجموعه کارهای دستساز

آویز کوهستان، از جمله کارهای دست ساز و منحصر به فرد گالری شکنج است.  این آویز زیبا، با طراحی کلاسیک و با ایده از طبیعت بکر ساخته شده است. اگر به دنبال هدیه‌ای خاص برای شب یلدا هستید، این آویز بهترین گزینه خواهد بود.

لازم به ذکر است که گالری شکنج، بر روی بیشتر زیورآلات خود، قابلیت حکاکی دارد و به شما فرصت خاص‌تر شدن هدیه را خواهد داد.

tanbor 2

آویز تنبور شکنج

از مجموعه ساز شکنج

آویز تنبور گالری شکنج، از ناب‌ترین هدایا برای شب یلدا است. همان‌طور که می‌دانید، آیین باستانی شب یلدا آمیخته با موسیقی‌های سنتی و اصیل است. آویز تنبور، با الهام از ساز تنبور طراحی شده است. این آویز زیبا، از ترکیب دو رنگ طلایی و نقره‌ای ساخته شده است و هدیه‌ای ناب برای عزیزانتان به شمار می‌آید.

سخن پایانی

هر روز این تقویم، فرصتی برای قدردانی از افراد امید بخش زندگیمان است. اما قدردانی در مناسبت‌های خاص، لذتی دلچسب و خاطره انگیز دارد. شب یلدا، فرصتی نو برای تشکر از حضور افراد ناب در زندگیست. هدایای شب یلدا فارغ از ارزش مادی، ارزش معنوی والایی برای فرد مقابل خواهد داشت و در ذهن مخاطب شما ثبت می‌شود. بنابراین در انتخاب این هدیه و خاص بودن آن دقت داشته باشید.

گالری شکنج، شب یلدایی پر از لبخند را برای شما آرزو دارد.

دسته‌بندی: مقالات شکنج

پر فروش ترین محصولات شکنج

 • 1,919,000تومان

 • 388,850تومان

 • 704,000تومان

 • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: ادمین

7e4da37818d5867bb297a1584e20b6e4?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

2 دیدگاه

 1. 4eb464baea777ec5c2e790c8e4b05293?s=54&d=mm&r=g
  الهام 1400-09-30 در 2:02 ق.ظ - پاسخ

  عالیهههه موفق باشین و دلتون و دل خودم هم انشالله شاد حول حالنا الی احسن الحال

  • 1d534dfe3819a820a46debeb447c4791?s=54&d=mm&r=g
   سجاد خالقی 1400-09-30 در 12:49 ب.ظ - پاسخ

   ممنون از شما