چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

طلا ، فلزی گرانبها و زرد رنگ که زمینه تولید انواع زیورآلات و جواهر کاربرد دارد، ویژگی‌های بسیار منحصر به فردی دارد و رنگ و جلای بی‌ نظیر آن موجب شده تا بیشتر از سایر فلزات برای تولید انواع محصولات از آن استفاده شود. شاید از خودتان بپرسید که چه چیزی طلا را جذب میکند ؟ در این مقاله شکنج قصد داریم تا چیزهایی که طلا را جذب می کنند را بررسی کنیم .

طلا با آنکه فلز می باشد اما آهنربا جذب آن نمی شود و دلیل آن ساختار اتم‌ های طلا است که به شکلی است حتی خاصیت جاذبه مغناطیسی نیز ندارند و توسط فلزات و آهنربا جذب نمی‌شوند. حال نوبت به پاسخ سوالمان خواهیم رسید که چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

آیا طلا جذب فلز می‌شود ؟

فلزات گوناگونی در طبیعت وجود دارند که بسیاری از آنها به علت خاصیت مغناطیسی خود، جذب فلزات دیگر از جنس خود و یا حتی از جنس‌های دیگر می‌شوند. البته لازم به ذکر است که تمام عناصر فلزی موجود در جهان این شرایط را ندارند و خاصیست مغناطیسی ندارند که طلا نیز جزو همین عناصر به شمار می رود . پس در نتیجه طلا به هیچ فلزی جذب نمی شود .

 

 

 

آیا طلا جذب آهنربا می شود ؟ 

حال نوبت آهنرباست تا بررسی شود که آیا می تواند طلا را جذب کند یا خیر ؟ دلیل جذب فلزات توسط آهنربا به دلیل ویژگی مغناطیسی این فلزات است . اما طلا ویژگی مغناطیسی خنثی دارد و ذرات سازنده آن تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار نمی‌گیرند، این یعنی آهن ربا هم نمی‌تواند فلز طلا را به خودش جذب کند. شاید برای شما هم سوال باشد که طلا چگونه به وجود می آید ؟

چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

 

البته اگر مشاهده کردید که طلا توسط آهنربا جذب شد بدانید که ترکیباتی از فلزات با ویژگی مغناطیسی در ترکیبات طلا وجود دارد که آهنربا را جذب خود می کند و یکی از راه های فهمیدن طلای خالص عدم جذب طلا توسط آهنرباست .

آیا طلا جذب سنگ می‌شود ؟

حال نوبت به بررسی سنگ هاست که باید ببینیم جذب طلا می شوند یا خیر . سنگ ها ترکیبی از انواع عناصر فلزی و غیر فلزی است و در بالا به این نکته اشاره کردیم که طلا به فلز ها تحت هیچ شرایطی جذب نمی شود .

اما نافلزات : با توجه به اینکه طلا یکی از عناصر خنثی در طبیعت است و در شرایط عادی امکان واکنش ندارد در نتیجه، طلا جذب نافلزی‌های موجود در سنگ‌ها نمی‌شود و در نهایت، فلز طلا جذب هیچ نوع سنگی نخواهد شد. ممکن است که شایعه‌هایی را در مورد سنگ‌هایی شنیده باشید که طلا را به خود جذب می‌کنند، اما آن‌ها را به هیچ وجه باور نکنید.

چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

با توجه به گفته های بالا طلا فلزی است که از نظر واکنش دهی و همچنین مغناطیسی خنثی است؛ بنابراین در شرایط عادی جذب شدن آن توسط مواد گوناگون غیر ممکن است. البته شایعاتی در فضای مجازی ایجاد شده بود که طلا توسط الماس و یا جیوه قرمز جذب می شود که کاملا بی اساس بوده و پایه ی علمی ندارد .

چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

چه چیزی طلا را جذب می کند ؟

 

چرا که الماس به عنوان یک نافلز به هیچ عنوان نمی تواند طلا را جذب کند و از جیوه قرمز نیز تا کنون ترکیبی در دسترس نبوده و بعدا معلوم شد که ساخته کلاهبرداران اینترنتی است . پس اگر از شما پرسیده شد که چه چیزی طلا را به خود جذب می‌کند، پاسخ این است که در شرایط طبیعی هیچ ماده‌ای و هیچ چیزی، توانایی جذب کردن طلا را نخواهد داشت.

چه چیزی طلا را جذب میکند ؟

حال نوبت به سوال اصلی است که جواب دهیم که چه چیزی طلا را جذب می کند . بسیاری این ادعا را می کنند که ماده ای یافته اند که طلا را جذب می کند اما در واقع تا به امروز هیچ ماده ای در طبیعت یافت نشده است که طلا را در شرایط عادی جذب کند .

 

سفارش اختصاصی طلا و جواهر

اگر شما نیز به طلا و جواهر علاقه مند هستید و خواهان خرید طلا و جواهر اختصاصی خودتان هستید می توانید عکس یا تصویر سفارشتان را برای ما بفرستید و هنرمندان ما در شکنج محصول شما را به همان شکل بسازند و به شما تحویل دهند. برای سفارش طلا و جواهر اختصاصی کافیست برای روی لینک سفارش اختصاصی کلیک کنید .

 

به نظر شما ماده ای وجود دارد که بتوناند طلا را جذب بکنید ؟ در قسمت نظرات برای ما بنویسید .