تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی در چیست ؟

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی در چیست ؟

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی چیست ؟ انگشتر نشان چه ویژگی هایی دارد ؟ حلقه نامزدی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ برای جواب به این سوالات همراه ما باشید .

یکی از با ارزش ترین و خاطره انگیز ترین انگشتر ها برای بانوان، انگشتری است به نام انگشتر نشان و حلقه ی نامزدی که برای خانم ها خریداری میشود و آن را برای یادگاری نیز نگه می دارند  . و نکته ای که می خواهیم به آن بپردازیم تفاوت انگشتر نشان و حلقه ی نامزدی است .

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی در چیست ؟

حال نوبت به بررسی تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی است ، انگشتر نشان توسط خانواده داماد انتخاب و خریداری می شود و عروس نقشی در انتخاب آن ندارد اما حلقه ازدواج  با انتخاب مشترک عروس و داماد انتخاب و خریداری می شود و معمولا حکاکی نیز بر روی این حلقه صورت می پذیرد .

دومین تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی محل انداختن انگشتر نشان و حلقه نامزدی است ، انگشتر نشان بر دست راست است و جای حلقه ی ازدواج بر دست چپ انداخته می شود . انگشتر ازدواج به دلیل پیوند رابطه ی بین دختر و پسر و هم چنین راه ارتباطی بین انگشت ها مخصوصا انگشت چهارم دست چپ به قلب ، نزدیک تر بوده و به این دلیل حلقه ی ازدواج را در سمت راست نمی اندازند.

هرچند که عده ای از افراد حلقه ی ازدواج را بعد از پایانِ دوره ی خواستگاری تا عقد جایگزین انگشتر نشان می کنند و بعد از آن انگشتر نشان را بر دست راست می اندازند.

این موارد مهم ترین تفاوت انگشتر نشان و حلقه نامزدی بود که اشاره کردیم و در ادامه با تک تک انگشتر نشون و حلقه نامزدی اشنا خواهید شد .

 

انگشتر نشان چیست ؟

هرچند که فلسفه ی این انگشتر ریشه ی اروپایی و غربی داشته و از کشور های خارجی نشئات می گیرد. زیرا در کشور ما حتی روش هدیه کردن این انگشتر به شخص نشان شده هم متفاوت است.

با توجه به ازدواج سنتی در کشور ما که میان اکثر خانواده ها از قدیم الایام رایج بوده است ؛ در مجلس بله برون خانواده پسر ، برای دختری که می خواهند عروسشان شود یک انگشتر هدیه میدهند و اصطلاحا آن دختر را برای پسرشان نشان می کنند و به همین دلیل به این انگشتر ، انگشتر نشون می گویند .

البته در برخی مواقع به دلیل این که خانواده پسر سایز انگشت دختر را ندارند به اشتباه یک حلقه ای را انتخاب می کنند و بعدا مجبورا که آن را با صرف هزینه عوض بکنند یا سایزش را تغییر دهند . برای جلوگیری از این کار می توانید این پست نحوه اندازه گیری سایز انگشتر را بخوانید .

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی

تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی

 

البته نا گفته نماند که این انگشتر توسط انتخاب خانواده ی همسر آن شخص تهیه می شود و در مراسمی قبل از عقد به دست آن شخص می اندازند و عروس هیچ دخالتی در انتخاب آن ندارد. این انگشتر از لحاظ اندازه و ظاهر هم با حلقه ی ازدواج فرق می کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .

انگشتر نشان چه ویژگی هایی دارد ؟

انگشتر نشان اکثرا دارای شکل ساده و سبک ، ظریف ، تک نگین ، از جنس طلا می باشد .  در جوامع غربی نیز انگشتر نشان با همین ویژگی ها انتخاب می شود . اگر قصد خرید انگشتر نشان با طرح های خاص را دارید می توانید از فروشگاه شکنج می توانید حریدتان را انجام دهید .

حلقه ی ازدواج یا حلقه نامزدی چیست ؟

حلقه ازدواج که همان حلقه نامزدی است برای زمانی که عقد خوانده می شود تهیه شده و به صورت ست برای عروس و داماد خریداری می شود که با انتخای دو طرف خریداری می شود . حلقه ازدواج از لحاظ ظاهری کاملا با انگشتر نشان متفاوت بوده و اکثرا آن را در قالب ست با انگشتر مرد انتخاب می کنند .

هم چنین یکی از علت هایی که می توان به تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی پرداخت این است که انگشتر نشان توسط سلیقه ی خانواده ی داماد تهیه می شود ولی حلقه ی ازدواج توسط انتخاب دختر و پسر انجام می شود و تعدادی از آن ها برای متنوع تر شدن حلقه شان بر روی ان تغییراتی انجام میدهند و نگین کاری یا حکاکی می کنند.

 

تفاوت‌ انگشتر حلقه نامزدی

حلقه ی ازدواج فلسفه ی عاشقانه ای و رویایی دارد و به منزله ی همیشگی و پایدار بودن عشق میان دختر و پسر و پاک و منزنه بودن شروع این رابطه ی عاطفی است و برای همیشه آن را در دست کرده و از آن نگهداری می کنند.

برخی معنای حلقه ی ازدواج را در تعهد و پایبندی به همسر و زندگی مشترک میدانند در حالی که می تواند معنای متعدی به خود بگیرد که حس تعهد یکی از آنهاست.

حلقه نامزدی یا ازدواج چه ویژگی هایی دارد ؟

اکثرا شکل و ظاهر  انگشتر نامزدی را به نوع دایره ای و به رنگ سفید ( طلا سفید ) میپسندند و عده ای انگشتر هایی را انتخاب می کنند که پر نگین است و این بستگی به خود افراد و سبک سلیقه شان دارد.

از قدیم الایام و زمان پیامبر اکرم (ص) توصیه شده که از آن جایی که طلا برای مردان مناسب و جایز نیست ، بهتر است که جنس انگشترشان را از نوع پلاتین ، نقره و … بجز طلا انتخاب کنند.

امیدواریم که تا اینجا  فرق انگشتر نشون و حلقه رو فهمیده باشید .

ویژگی انگشتر حلقه نامزدی

ویژگی انگشتر حلقه نامزدی

 

ست حلقه ازدواج خاص و شیک با زبان طراحی متفاوت به همراه حکاکی و یا نگین کاری در فروشگاه شکنج موجود است و اگر قصد خرید انگشتر را دارید می توانید از فروشگاه شکنج از بین محصولات متنوع و خاص دست به خرید بزنید .

اگر طرح خاصی را مد نظر دارید می توانید از بخش سفارش دلخواه طلا و جواهر شکنج طرح تان را سفارش دهید تا با متریال مد نظرتان طراحی و ساخته شود .

 

به نظر شما تفاوت‌ انگشتر نشان و حلقه نامزدی دیگه چی میتونه باشه ؟ نظر خودتان را در بخش نظرات برای ما بنویسید .

پر فروش ترین محصولات شکنج

 • حراج پاییزه %25

  479,000تومان1,124,000تومان
  359,250تومان843,000تومان

 • حراج پاییزه %25

  354,000تومان759,000تومان
  265,500تومان569,250تومان

 • حراج پاییزه %25

  469,000تومان529,000تومان
  351,750تومان396,750تومان

 • حراج پاییزه %25

  529,000تومان1,124,000تومان
  396,750تومان843,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه