خواص انگشتر شرف الشمس چیست + دعای شرف الشمس

خواص انگشتر شرف الشمس چیست + دعای شرف الشمس

در مورد خواص انگشتر شرف الشمس چه می دانید ؟ آیا در روایات چیزی در باره ی جمله خواص انگشتر شرف الشمس شنیده اید ؟ خواص انگشتر شرف الشمس چیست ؟ دعای شرف الشمس چیست ؟ برای پاسخ به سوالات خود این مطلب را تا اخر مطالعه کنید .

سنگ شرف الشمس ، به دید بعضی از افراد ، از آن دسته سنگ هایی است که زرد رنگ است اما در اصل از جمله سنگ هایی به شمار می رود که بر روی سنگ عقیق حکاکی شده و منسوب به امام علی ( ع ) می باشد و همچنین از آداب خاصی برخوردار است که باید کاملا رعایت شود تا بتوان از خواص آن بهره ی کافی را برد . در این مطلب ، تلاش کردیم شما را با خواص سنگ شرف الشمس آشنا کرده و مطالب مفیدی برایتان ارائه دهیم . تا انتهای مطالب با ما همراه باشید تا با خواص انگشتر شرف الشمس آشنا شوید .

انگشتر شرف الشمس

انگشتر مردانه ی شرف الشمس ، از جمله سبک انگشتر هایی است که توجه بسیاری از مخاطبان را جلب کرده و طرفدار بسیاری دارد . نگین این انگشتر دست ساز ، متشکل از یک سنگ زرد عقیق بوده که دعای شرف الشمس بر روی آن حکاکی شده است ، و نکته ی قابل توجه این است که بسیاری از مردم گمان می کنند که سنگ این انگشتر شرف الشمس بوده ، اما  سنگ ، انگشتر شرف الشمس از جنس عقیق زرد بوده و فقط دعای شرف الشمس بر روی آن حک شده است و این دعا منسوب به امام علی ( ع ) می باشد .

انگشتر شرف الشمس

انگشتر شرف الشمس – خواص انگشتر شرف الشمس

در زمان گذشته ، زمانی که جنگ های متعددی صورت می گرفت ، بسیاری از مردان پیش از شرکت در جنگ ، از این انگشتر عقیق جهت حفظ جان خود استفاده میکردند . همچنین به عقیده ی سایر افراد ، داشتن انگشتر شرف الشمس بیانگر رزق و روزی در زندگی بوده چرا که مورد تایید و تاکید امامان و پیامبران هم قرار گرفته است .

همراه داشتن این دعا برای افراد بسیار توصیه شده است و زنان می توانند به عنوان حرز از گردنبند خود نگهداری کنند و مردان در انگشتر خود حک کنند و دائما در دست داشته باشند .

اگر قصد خرید انگشتر  را دارید شاید بعد از خواندن خواص انگشتر شرف الشمس مایل باشید که این نوع انگشتر را خریداری بکنید .

خواص انگشتر شرف الشمس

از جمله خواص انگشتر شرف الشمس و سنگ کار شده روی آن دارد ، طلسم آن است که حتی امامان و پیامبران نیز آن را قبول داشته و استفاده کردنش را برای افراد بسیار تاکید کرده اند .

همچنین اشاره ای به این موضوع شده که اگر از این انگشتر استفاده شود از حجم بلایا کم شده و پیروزی در نبرد را به دنبال دارد . همچنین از نکات مهم این دعا ، داشتن موهبت هایی برای انسان ها بوده و نیرویی است از جانب خداوند که به عنوان حافظ برای انسان عمل کرده و از او محافظت می کند .

از جمله خواص انگشتر شرف الشمس که در کتاب های قدیمی نیز به آن اشاره شده می توان موارد زیر را مورد توجه قرار داد :

  1. اولین خواص انگشتر شرف الشمس این است که با داشتن این دعا ، بلا از انسان دور شده و خداوند همیشه مراقب و نگهدار فرد می شود .
  2. اگر کسی نیت درست و مناسبی به این دعا نداشته و از دید بد و منفی به ان نگاه کند ، خداوند متعال جادوی اورا باطل می کند که جزو خواص انگشتر شرف الشمس می باشد .
  3. اگر کسی اسامی خداوند را در هر حالتی با خود داشته باشد و حمل نماید ، در هر حالتی خداوند حافظ او بوده و دشمنان وی را مورد نکوهش خود قرار می دهد .
  4. دعای شرف الشمس ، موجب باز شدن بخت دختران شده و اگر آن ها این دعا را همراه خود داشته باشند ، به زودی بخت انان باز می شود .
  5. این دعا باعث براورده شدن حاجات شده و موجب گشایش در کار های افراد می شود .
  6. در صورت بروز جنگ ، اگر این ذکر بر روی پرچم لشکر نوشته شود ، آن گروه جزو فاتحان جنگ محسوب می شوند و پیروزی را به دنبال دارد  .
  7. ذکر شرف الشمس ، سلامتی را به بیماران هدیه کرده و بیماری را بهبود می بخشد .
  8. اگر ذکر شرف الشمس بر روی کاغذی نوشته و روی کفن میت گذاشته شود ، آن میت از عذاب شب قبر در امان می ماند .
  9. این دعا ، انرژی منفی را از افراد دور کرده و حال خوب با روحیه ی خوب را به افراد هدیه می کند .

دعای شرف الشمس

دعای شرف الشمس از جمله ذکر هایی است که بسیار کاربردی بوده و هستند افراد بسیاری که به این ذکر معتقدند و علاقه ی خاصی به آن دارند .

این ذکر ها ، از 13 نام خداوند ثبت شده که از قران کریم 5 نام ، از کتاب تورات 4 نام و از کتاب انجیل 4 نام دیگر گلچین شده و تحت عنوان دعا از آن یاد شده است .

دعای شرف الشمس

دعای شرف الشمس – خواص انگشتر شرف الشمس

 

متن دعای شرف الشمس نیز بدین شرح است :

بسم الله الرّحمن الرّحیم
اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی هی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی .

محل قرار گیری انگشتر شرف الشمس در دست

همان طور که در رویات از زمان معصومین تا به امروز بر جا مانده ، بهتر است که انگشتر شرف الشمس در دست باشد چرا که این انگشتر ، بهتر از سایر انگشتر ها بوده و شخص امام علی ( ع ) نیز ، در دست راست خود قرار می دادند و این یکی از نشانه های شیعیان می باشد .

همچنین قرار دادن انگشتر در دست چپ ، حرام اعلام نشده اما بهتر است از نجاست و سرویس بهداشتی دور بماند و در دست راست قرار بگیرد .

طراحی اختصاصی با سنگ شرف الشمس

بعد از گفتن خواص انگشتر شرف الشمس نوبت به طراحی اختصاصی شکنج می رسد اگر سنگ شرف الشمس دارید و قصد دارید تا رکاب آن را با  طرح در خور آن به انتخاب ما یا طرحی که مد نظرتان دارید را برایش طراحی و بسازید کافیست آن را به تیم حرفه ای شکنج بسپارید، طراحی اختصاصی طلا و جواهر شکنج با بهترین کیفیت و ظرافت رکاب انگشتر شرف الشمس تان را طراحی کرده و خواهند ساخت .

در طول مراحل طراحی و ساخت می توانید مراحل نظارت داشته باشید . برای طراحی اختصاصی شکنج کافیست وارد صفحه مخصوص آن شده و اگر طرحی مد نظر دارید را برایمان ارسال کنید .

 

اگر خواص انگشتر شرف الشمس را می دانید که در اینجا به آن اشاره نشده آن را در بخش نظرات برایمان ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر کنیم .

دسته‌بندی: سنگ شناسی