آیا تا به حال به سنگ ماه تولد خود توجه کرده اید ؟

آیا تا به حال به سنگ ماه تولد خود توجه کرده اید ؟

همه ی ما انسان ها ماه های مختلفی داریم که هر کدام از این ماه ها سنگی دارد که به آن سنگ ماه تولد می گویند. مانند ماه های فروردین و اردیبهشت و خرداد و تیر و مرداد و … می باشد که هر فردی متولد یک روزی از این ماه ها می باشد. دراین مقاله ضمن اینکه سنگ های مربوط به هر ماه را توضیح میدهیم همچنین درباره ی نوع سنگ هر ماه نیز توضیحات کاملی داده ایم .

سنگ ماه تولد

متولدین هر ماه می توانند با تهیه سنگ ماه تولد خود انرژی های زیادی را به سمت خود بکشند و در طول روز از انرژی مثبت و ماورایی استفاده کنند. شما متولد کدام ماه هستید ؟  بنظر شما این سنگ ها می توانند برای شما کمک کننده باشند ؟

سنگ ماه تولد فروردین

سنگ ماه تولد ، ماه فرودین الماس می باشد. این سنگ الماس یکی از قیمتی ترین سنگ ها میباشد. که نه تنها زیبا و جذاب است بلکه خواص درمانی و قدرت ماروایی خوبی نیز دارد و همچنین ماه تولد فروردین نیز می باشد این سنگ بسیار زیبا و درخشنده نیز می باشد. بعضی از افراد اقدام به خرید انگشتر الماس می کنند و از این سنگ در انگشتر خود استفاده می کنند.

سنگ ماه تولد فروردین

سنگ ماه تولد فروردین

 

از این سنگ نه تنها در زیبایی بلکه در صنعت نیز استفاده ی مناسبی از آن می شود. هند باستان الماس را سنگ قدرت می شناسند و معتقدند که داشتن آن عمر فرد را طولانی نیز میکند.

سنگ ماه تولد اردیبهشت

سنگ ماه تولد اردیبهشت زمرد می باشد. این سنگ زمرد رنگ سبز دارد و خواص درمانی متعددی نیز می باشد. این سنگ بسیار مورد توجه بوده و یکی از ارزشمند ترین جواهرات دنیا نیز می باشد و احادیث نیز از این سنگ زیاد سخن گفته اند.

سنگ ماه تولد اردیبهشت

سنگ ماه تولد اردیبهشت

 

این سنگ در تاریخ مصر نیز توجه و ارزش بالایی داشته است. این سنگ می تواند خاصیت ضد پیری نیز به شما هدیه بدهد.

سنگ ماه تولد خرداد

سنگ ماه تولد خرداد مروارید می باشد. سنگ مروارید باعث شادی در انسان میشود و همچنین غم را از انسان دور می کند. و سنگ مرواردید نیز باعث بهبود زخم معده نیز می شود. در افرادی که کمبود کلسیم دارند موثر است و همچنین کمک بسیاری در درمان سرما خوردگی و خارش های درونی پوست دارد. سنگ مروارید نماد خوش شانسی و جذب انرژی مثبت و همچنین افزایش طول عمر می شود.

سنگ ماه تولد تیر

سنگ ماه تولد تیر یاقوت سرخ می باشد. این سنگ یکی دیگر از سنگ های قیمتی می باشد که همچنین در صنعت و زیور آلات کاربرد بسیارمهمی دارد. اگر همراه خودتان از این سنگ زیبا داشته باشید زندگیتان با صلح و صمیمت آغاز و ادامه می یابد .

سنگ ماه تولد تیر

سنگ یاقوت – سنگ ماه تولد تیر

 

در تجارت بین الملی از این یاقوت سرخ استفاده های بسیاری می شود.خواص سنگ سرخ این است که قلب را از عشق لبریز می کند. بعد از الماس این سنگ جزو سخت ترین کانی ها به شمار می رود و همچنین این سنگ، سنگ ماه تیر می باشد.

سنگ ماه تولد مرداد

سنگ ماه تولد مرداد زِبَرجَد می باشد. سنگ زِبَرجَد یکی از سنگ های قیمتی محسوب می شود. سنگ مفیدی در غم و اندوه می باشد و از افسردگی نیز انسان را دور می کند. بهترین نقطه ی سنگ زبرجد چاکرای قلب است. باعث به وجود آمدن روحیه ی لطیف می شود. همچنین این سنگ در بیماری هایی نظیر اگزما و جوش صورت مفید می باشد. سختی این سنگ نیز حدود 5 الی 7 می باشد و همچنین این سنگ ، سنگ ماه مرداد محسوب می باشد.

سنگ ماه تولد شهریور

سنگ ماه تولد شهریور یاقوت کبود می باشد. از این سنگ در جواهرت استفاده ی مفیدی می شود. سنگ یاقوت کبود می تواند احساسات و انرژی متفاوتی به نمایش بگذارد. از نظر سختی این سنگ یعنی سنگ یاقوت بعد از سنگ الماس قرار می گیرد. از این سنگ یاقوت کبود می توان در تقویت سیستم های انرژی بدن استفاده کرد که کاری کاملا مفید است.

سنگ ماه تولد مهر

سنگ ماه تولد مهر سنگ اپال می باشد.این سنگ یک نوع سنگ قیمتی می باشد. از نظر سنگ شناسی یک ماده معدنی به حساب می آید. این سنگ یک نوع سنگ جواهر نادر و بسیار کمیاب می باشد و همچنین این سنگ شکننده نیز می باشد و همچنین این سنگ از قیمت بالایی برخوردار است. سنگ اپال شفا بخش نیز می باشد.

سنگ ماه تولد آبان

سنگ ماه تولد آبان توپاز می باشد. این سنگ یکی از سنگ های قیمتی و ایده آل می باشد. همرا داشتن این سنگ می تواند به سلامت روحی و فیزیکی شما کمک بسیاری کند وهمچنین می تواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد.

 

سنگ ماه تولد آبان

سنگ ماه تولد آبان

 

همچنین از این سنگ در درمان خونریزی و تقویت سلامت نیز استفاده مناسبی می کنند و یکی از سنگ ماه آبان می باشد.

سنگ ماه تولد آذر

سنگ ماه تولد آذر ماه ، سنگ فیروزه می باشد. این سنگ یکی از سنگ های قیمتی می باشد که در دوران قدیم نیز شناخته شده است.

سنگ ماه تولد آذر

سنگ ماه تولد آذر

 

سنگ فیروزه برای تقویت چشم مناسب می باشد و برای بیماری های گلو درد و بیماری های ریوی نیز مناسب می باشد. و همچنین برای بهبود هر نوع سر درد و میگرن نیز مناسب است. بعضی از افراد در انگشتر خود از سنگ فیروزه استفاده می کنند ولی نحوه نگهداری انگشتر فیروزه را نمی دانند .

سنگ ماه تولد دی

سنگ ماه تولد دی گارنت می باشد. این سنگ یک ماده معدنی می باشد که دارای درخشندگی است. این سنگ به عنوان یک سنگ نیمه قیمتی می باشد.

سنگ ماه تولد دی

سنگ ماه تولد دی

 

یکی از سنگ های فراوان می باشد و همچنین این سنگ بادوام می باشد. این سنگ درمانی برای انواع خون ریزی ها می باشد. این سنگ باعث افزایش قدرت و استقامت و قدرت بدنی نیز می باشد .

سنگ ماه تولد بهمن

سنگ ماه تولد بهمن آمیتیست می باشد. این سنگ خشم و طغیان و ترس و تشویق و نگرانی و اضطراب را از بین می برد و همچنین اراده را تقویت می کند. افرادی که ترک مواد مخدر و سیگار و مشروبات الکلی را دارند کمک بسیاری به آن ها می کند و یکی از سنگ ماه بهمن می باشد.

سنگ ماه تولد اسفند

سنگ ماه تولد اسفند آکوامارین یا زمرد کبود می باشد. این سنگ باعث تعادل و چاکرای پنجم می شود. آکوامارین سنگ شجاعت و وقار می باشد. همراه داشتن این سنگ افراد را سالم و صحیح می رساند. این سنگ باعث خلوص و ایجاد آرامش در طبیعت می شود. همچنین وابستگی به مواد مخدر را کم می کند و یکی ازسنگ ماه تولد اسفند می باشد.

همانطور ک در مقاله ی بالا مطالعه کردید سنگ ماه تولد هایی وجود دارد که نه تنها برای ماه ها می باشد بلکه هر کدام یک خواص مفیدی به همراه داشته اند.

 

شما متولد کدام ماه هستید و آیا شما هم به سنگ ماه تولد اعتقاد دارید ؟

دسته‌بندی: سنگ شناسی