چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم؟ در مقاله به طور کامل به معرفی سنگ شاه مقصود پرداختیم اما با توجه به گران بودن این سنگ امروزه تسبح شاه مقصود تقلبی در بازار به وفور یافت می شود که به راحتی و با نام شاه مقصود اصل به فروش می رسد . در این مقاله نحوه تشخیص سنگ شاه مقصود اصل را توضیح داده ایم تا با ساده ترین روش ها تسبیح شاه مقصود اصل را از شاه مقصود تقلبی تشخیص دهید پس در این مثاله شکنج همراه ما باشید .

سنگ شاه مقصود

همانطور که در مقاله معرفی سنگ شاه مقصود چیست گفتیم یکی از سنگ هایی که در خاورمیانه مخصوصا ایران ، از محبوبیت بالایی برخوردار است ، سنگ شاه مقصود نام دارد . این سنگ معمولا در رنگ های زرد و سبز یافت می شود و در سطح بیرون آن ها علامت هایی به صورت نقطه و تیره وجود دارد و معمولا به پوست مار شبیه است . از این سنگ برای ساخت تسبیح ، انگشتر و سایر زیور آلات استفاده می شود . یکی از قابلیت هایی که این سنگ دارد این است که هر چقدر بیشتر استفاده شود ، شفافیت بیشتری پیدا می کند و از لحاظ قیمت ، گران تر می شود .

 

 

چرا تسبیح شاه مقصود گران قیمت است ؟

برخلاف سنگ های قیمتی دیگر از سنگ شاه مقصود علاوه بر نگین انگشتر ، تسبیح های بسیار زیبایی ساخته می شود که در بعضی از موارد قیمت شان تا 100 میلیون تومان نیز می رسد دلیل این گرانی و محبوبیت این سنگ زیبایی منحصر به فرد آن و حساس بودن این سنگ زیباست چرا که به دلیل سوراخ کردن دانه های تسبیح سنگ بشدت شکننده می شود و با ضربه کوچک و یا جا به جایی مختصر احتمال شکستن دانه های تسبیح وجود دارد .

البته دانه های تسبیح شاه مقصود در روز های اول که خریداری می شود بشدت شکننده است و اگر با ظرافت از آن نگهداری شود و در اثر سایش و کارکردن نشکند احتمال شکستن آن کم و کمتر می شود و قیمت آن افزایش می یابد در واقع تسیبح شاه مقصود کار کرده از تسیبح نو گران تر است .

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص سنگ شاه مقصود باید سنگ وزن مناسبی داشته باشد و سنگین نباشد . این سنگ دارای ناخالصی است که باعث می شود این سنگ طبیعی جلوه داده شود و یکی از اصلی ترین روش های تشخیص همین است . هرچند شفافیت زیاد هم چندان اهمیتی ندارد .

در تسبیح شاه مقصود اصل ، 101 دانه تسبیح به رنگ سبز زیتونی وجود دارد و معمولا در چینش آن ، سنگ ها را از ریز به درشت کنار هم قرار می دهند . یکی از موارد مهم در تشخیص اصالت تسبیح شاه مقصود ، یک اندازه بودن و هم ردیف بودن سنگ هاست که سنگ ها باید یکسان و یک اندازه تراش خورده باشند و این موضوع بسیار برای راحتی تشخیص مهم است .

نکته ی مهمی که در تشخیص اصالت سنگ وجود دارد این است که بسیاری از تسبیح هایی که به نام تسبیح شاه مقصود اصل به فروش می رسد ، همانند شیشه و بعضا بی رنگ هستند که این سنگ ها اصل نبوده و توصیه به خرید نمی شود علاوه بر این ها ، سنگ هایی که رنگ های غلیظی دارند یا پر رنگ تر از سایر رنگ ها هستند هم اصل نیستند . در ادامه راه حل هایی بهتری اراپه شده است که می توانید ان ها را مطالعه کنید .

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟

 

برخی راه های تشخیص سنگ شاه مقصود اصل :

برای تشخیص سنگ شاه مقصود اصل بایستی به چند فاکتور دقت کنید و تشخیص سنگ شاه مقصود اصل بدون شناخت این فاکتور ها میسر نیست :

شفافیت :

هرچه سنگ شاه مقصود از شفافیت بالایی برخوردار باشد ، تشخیص اصالت آن راحت تر است . نباید این سنگ کدر یا مات باشد و زمانی که تسبیح در دست گرفته شد باید رد نخ میان سنگ ها قابل مشاهده باشد و گرنه سنگ اصل نیست . داخل سنگ شاه مقصود باید پاک باشد و ناخالص نباشد . چرا که معمولا سنگ هایی که از معادن و کوه ها استخراج می شوند ناخالص هستند .

تراش :

بر خلاف سنگ های دیگری که با دستگاه تراش داده می شوند ، سنگ شاه مقصود را با دست تراش می دهند و این کار باید با دقت بالایی انجام شود که یکی از دلایل قیمت بالای تسبیح شاه مقصود است و یکی از روش های تشخیص اصل از بدل تراش با دست و عدم هماهنگی تراش در دانه های تسبیح است .

پاکی سنگ و جلای آن  :

سومین فاکتوری که بایستی بررسی کنید پاک بدون سنگ شاه مقصود است . به دلیل اینکه این سنگ ها را از معادن استخراج می کنند از طرفی سنگ شاه مقصود اصل ، دارای جلا بوده و براقیت سنگ ها به چشم می آید . جلا هرچه بیشتر ، ارزش آن هم بیشتر است .

رنگ :

رنگ سنگ شاه مقصود ، باید یک اندازه و یک رنگ باشد و غیر از این ، سنگ اصل نیست . اگر میان هر دانه تسبیح تفاوت رنگ ایجاد شود و کم رنگی و پر رنگی در آن قابل مشاهده باشد ، سنگ از ارزش پایین تری برخوردار است .

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟

چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟

 

بیشتر مطالعه کنید :‌ سنگ شجر چیست

 

خواص سنگ شاه مقصود اصل

از جمله خواص های معنوی ای که سنگ شاه مقصود اصل دارد عبارتند از :

  • تقویت سیستم عصبی
  • درمان اضطراب و افسردگی و بی خوابی
  • تقویت بیماری های کلیوی و کبد
  • قوت بخشیدن به ستون فقرات
  • آرامش بخش و افزایش روحیه
  • تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس
  • دفع انرژی منفی
  • افزایش قوای جنسی
  • رفع نگرانی و انرژی های منفی
  • رونق بخشیدن در کسب و کار

با توجه موارد ذکر شده ، بهترین سنگ شاه مقصود ، افغانی است ولی انواع مختلف دیگر هم دارد که می توانید خریداری نمایید . اما بهتر است زمانی که قصد خرید انگشتر یا تسبیح شاه مقصود اصل داشتید ، تحقیق بسیاری کرده و قبل از خرید از اصالت آن آگاه شوید و سپس خریدتان را انجام دهید .

 

امیدواریم این مقاله ” چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را تشخیص دهیم ؟ ” به شما کمکی کرده باشد.  نظر شما سنگ شاه مقصود ارزش این همه قیمت را دارد ؟‌

دسته‌بندی: سنگ شناسی