تعیین سایز دستبند به روش خانگی و ساده

تعیین سایز دستبند به روش خانگی و ساده

خرید های غیر حضوری و اینترنتی اصول خاصی دارند که اگر حین خرید به آن ها توجه نشود خرید مطابق میل خود نخواهید داشت یکی از این اصول برای جواهراتی مانند دستبند است که دارای سایز بندی می باشند برای تشخیص و تعیین سایز دستبند  روش هایی برای سایز بندی انواع دستبند خواهیم پرداخت تا به راحتی سایز دستبند خود و اطرافیان خود را پیدا کنید .

نکاتی قبل از تعیین سایز دستبند :

اشتباه رایجی در مورد سایز بندی دستبند وجود دارد به این ترتیب که عموم مردم گمان می‌کنند سایز مشخصی برای مچ دست دستنبد وجود دارد ، برای مثال چیزی شبیه به سایزبندی لباس . در صورتیکه اینگونه نیست بنابراین نمی‌توان گفت یک سایز مشحص برای مچ دست ( مانند پا و …) تعیین کرد ، و باید هر بار برای خرید دستبند با استفاده از این 3 گزینه پایین ، تعیین سایز دستبند را داشته باشد :

  1. اندازه‌ گیری مچ دست :  که در افراد متغیر است مثلا در یک فرد تپل کوچک باشد و یا بالعکس . برای بدست آوردن اندازه دست بند مناسب ، باید اندازه دقیق مچ دست خود را بدانید ، سپس از آن برای انتخاب اندازه صحیح دستبند استفاده کنید و با خیال راحت خرید داشته باشید .
  2. طراحی دستبند و نمودار اندازه برند : اگر شما اندازه سایز دستبد زنجیری خود را می‌دانید به این معنا نیست که سایز النگوی شما نیز همان است ، به همین ترتیب ممکن است سایز مناسب دستبند از برند پاندورا  برای شما M باشد و از برند تیفانی  S پس با این ها نمی توان یک اندازه ثابت برای همه یکسان مشخص کرد .
  3. فیت : به این معنا می باشد که می‌خواهید دستبند در مچ دست شما شل و یا آزاد باشد و یا کاملا کیپ برای مچ دست .

تعیین سایز دستبند با اندازه گیری دور مچ

برای تعیین سایز دستبند میتوانید به وسیله یک نوار متر که قابل انعطاف است  و اگر دسترسی به نوار متر ندارید می توان از یک نوار کاغذی باریک استفاده کرد و حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگر جایگزینی زخیم تر استفاده کنید نتیجه اندازه گیری شما حدود 1 الی 3 سانتی متر بلند تر از اندازه واقعی شما خواهد بود .

تعیین سایز دستبند به روش خانگی

تعیین سایز دستبند به روش خانگی

  1. متر یا نوار کاغذی را به دور آن قسمتی از مچ دستمان که دستبند در آن قسمت قرار می گیرد می پیچیم .
  2. در این جا اگر از متر استفاده کردید که عدد روی آن را می خوانید ولی  اگر از نوار کاغذی استفاده کردید نقطه ای که دو سر نوار روی هم قرار می گیرند را علامت بزنید و بعد با استفاده از خط کش طول آن را اندازه بگیرید .
  3. حال اندازه دور مچ خود را دارید برای تعیین سایز دستبند با توجه به سلیقه شخصی یکی از روش های زیر را انتخاب کنید .

سایز جذب دستبند : 0.5 یا 1 سانتی متر به اندازه به دست آمده اضافه کنید .

سایز راحت دستبند : 2 یا  2.5 سانتی متر به اندازه به دست آمده اضافه کنید .

سایز آزاد دستبند : 3 سانتی متر به اندازه به دست آمده اضافه کنید .

دانستن سایز دستبند افراد دیگر بدون دانستن اندازه مچ

روش اول تعیین سایز دستبند اندازه گیری طول دستبند قبلی فرد موردنظر

باید به این توجه داشته باشیم که محاسبه صحیح سایز دستبند لازم است از همان نوع سبک دستبند استفاده کنید برای مثال اگر شما قصد دارید یک دستبند زنجیری خرید کنید پس باید از دستبند زنجیری فرد موردنظر برای محاسبه سایز استفاده کنید و همچنان می توانید دستبند مورد نظر را روی یک سطح صاف قرار دهید و از انتهای قفل تا قلاب را با یک خط کش اندازه گیری کنید .

تعیین سایز دستبند به روش خانگی

تعیین سایز دستبند به روش خانگی

توجه : اندازهٔ به‌دست‌ آمده سایز دستبند نیست ، بلکه طول دستبند شخص مورد نظر می‌باشد شما باید  برای محاسبه‌ ی سایز دستبند ، این اندازهٔ به‌دست‌ آمده از طول دستبند را با جدول سایز دستبند مطابقت دهید .

روش دوم تعیین سایز دستبند : استفاده از سایز دستبند میانگین برای خانم ها

متاسفانه اعداد ثابت و مشخصی  برای محاسبه سایز دستبند که برای همه‌ ی خانم‌ها سایز دقیق بدهد  ، وجود ندارد  پس برای داشتن  نتیجه بهتر ، شاید بخواهید از مقایسه سایز مچ دست خود با سایز مچ فرد مورد نظر استفاده کنید که می توان گفت چاره‌ای جز حدس‌ زدن سایز مچ دست فرد مورد نظر ندارید ، می‌توانید از جدول زیر هم برای راهنمایی  استفاده کنید توجه داشته باشید که این جدول برای سایز فیت میانگین (نه آزاد و نه چسب) در نظر گرفته شده است .

متوسط اندازه مچ دست خانم ها و محدوده دستبند تخمینی

قد اندام اندازه‌ تخمینی مچ دست اندازه پیشنهادی برای فیت میانگین
۱۵۳ – ۱۶۳

سانتیمتر

لاغر ۱۳٫۵ – ۱۴  سانتیمتر ۱۵٫۲ سانتیمتر
معمولی ۱۴٫۳ – ۱۵٫۲  سانتیمتر ۱۶٫۵ سانتیمتر
تپل ۱۵٫۸ – ۱۶٫۵  سانتیمتر ۱۷٫۸ سانتیمتر
۱۶۵ – ۱۷۱

سانتیمتر

لاغر ۱۴٫۶ – ۱۵٫۲  سانتیمتر ۱۶٫۵ سانتیمتر
معمولی ۱۵٫۸ – ۱۶٫۵ سانتیمتر ۱۷٫۸ سانتیمتر
تپل ۱۷٫۱ – ۱۷٫۸ سانتیمتر ۱۹ سانتیمتر
۱۷۳ – ۱۸۳

سانتیمتر

لاغر ۱۵٫۸ – ۱۶٫۵ سانتیمتر ۱۷٫۸ سانتیمتر
معمولی ۱۷٫۱ – ۱۷٫۸ سانتیمتر ۱۹ سانتیمتر
تپل ۱۸٫۴ – ۱۹ سانتیمتر ۲۰٫۳ سانتیمتر

روش سوم تعیین سایز دستبند دستبند با قابلیت تنظیم سایز بخرید

با توجه به روش های گفته شده در بالا می‌توان از خرید ی دقیق اطمینان داشت ، ولی اگر همچنان دچار شک و تردید هستید می‌توانید از انواع مدل دستبند های با قابلیت تنظیم سایز  خریداری کنید تا خرید مطمئن داشته باشد  همچنین این مدل از  دستبند ها معمولا با هر نوع سایز مچ دستی مطابقت دارد و بسته به سلیقه می‌توان سایز آن را جابجا کرد .

خرید دستبند شکنج

برای خرید دستبند با طرح های حاص و جذاب شکنج می توانید به فروشگاه طلا و جواهر شکنج بخش دستبند مراجعه کنید در دستبند های شکنج از طرح های به روز ، خاص و الهام گرفته از المان های بسیار خاص طراحی  ساخته شده است . تاریخ های خاص زندگیتان مانند تاریخ تولد ، سالروز عقد و عروسی ، و .. را سفارش دهید تا در قالب کالکشن کوچه دستبند برایتان طراحی شود .

 

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,919,000تومان

  • 388,850تومان

  • 704,000تومان

  • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: طاهری

75f623041ad647a201d06082bf182d36?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه