تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

حلقه چیست ؟ فرق حلقه با انگشتر در چیست ؟ تنوع در کدام یک بالاتر است ؟ امروز قصد معرفی هر کدام و ارائه تفاوات هر کدام را داریم پس همراه ما باشید .

امروز در این محتوا قصد داریم تفاوت حلقه و انگشتر را شرح دهیم دو نوع از اکسسوری های متفاوت با تاریخچه ‌و مدل متفاوت هستند که مردم هرکدام را با توجه به معنای تاریخی آن در دست میکنند که در این مطلب شما را با تفاوت حلقه و انگشتر بیشتر آگاه میکنیم .

انگشتر چیست ؟

برخی انگشتر ها نماد زینت در میان زن و مرد دارد و برخی دیگر از انگشتر ها جنبه ی دین و مذهب داشته و به مقدسات دین و آیات الهی زینت داده شده اند ‌، همچنین برخی دیگر از انگشتر ها مختص گروه خاصی از مردم بوده و بیشتر در گذشته عده ای از مردم از آن به عنوان مهر استفاده می کردند ‌.

جنبه های مختلفی که هر انگشتر دارد باعث‌ شده میان مردم هم از لحاظ تفکر فرق داشته باشد . انگشتر را هر شخص طبق سلیقه ی خود میتواند در هر انگشت دست خود بیندازد و همانند حلقه مختص انگشت خاصی نیست .

تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

 

طرح های متفاوتی که بر روی انگشتر ها ایجاد می شود زیبایی ان را دوبرابر کرده و برخی از حلقه های ان با طرح های پیچیده تری ساخته میشوند همچنین ، محدودیتی در پوشیدن انگشتر وجود ندارد و فرد مختار است در هر انگشت از انگشتر مورد نظر خود استفاده کند .

انگشتر هایی که از لحاظ اندازه بزرگ و از لحاظ زینت پر نگین هستند جزو حلقه محسوب نمی شوند و انگشتر حکم حلقه ی ازدواج را ندارد و اگر از انگشتری خوشتان آمد که نشانگر حلقه ی ازدواج نیست میتوانید آن را خریداری کرده و استفاده کنید .اکثر انگشتر ها خصوصیاتی دارند که حلقه های ازدواج فارغ از آن هستند .

 

انگشتر چه خصوصیاتی دارد ؟

از جمله خصوصیاتی که انگشتر دارد : خواص درمانی و معنوی ان است که از لحاظ معنوی میتوان به دوری از بلا و انگشتر چشم زخم که بسیار هم طرفدار دارد اشاره کرد . و از لحاظ خاصیت درمانی میتوان به بیماری های کم خونی و گردش خون در بدن و سایر بیماری ها اشاره کرد.

از انگشتر به عنوان پس انداز هم میتوان استفاده کرد که اگر پولی در دستتان بود و قصد پس انداز ان را دارید میتوانید انگشتر طلا خریداری کرده و ان را به عنوان پس انداز نگهداری کنید . انگشتر را می توان در هر مناسبت یا مراسمی به دست کرد و محدودیتی در پوشیدن آن نیست و از انگشتر به عنوان هدیه که امروزه یکی از مدرن ترین کادو های مناسبتی به شمار می آید یا نشان برای عروس هم استفاده کرد .

 

حلقه چیست ؟

حلقه از گذشته های دور در میان مردم مورد استفاده قرار گرفته است و جنس آن در هر دوره ای متفاوت بوده ؛ به عنوان مثال حلقه با جنس نقره در کشور ایتالیا به مدت یک قرن ، و آن هم در قرن 15 تا 16 بسیار رایج بوده است ‌و مدل میناکاری بر روی آنان حک می شد که زیبایی خاصی به آن می بخشید .

در قرن های دیگر نیز به همین صورت و در جنس های مختلف مثل برنج ، فلز ، اهن ، مس ، طلا استفاده شد و امروزه که اکثر مردم از جنس طلا حلقه ازدواج خود را انتخاب می کنند .

تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

حلقه ی ازدواج به معنای پایداری و تعهد رابطه میان زن و مرد بوده و وفاداری آنان در زندگی مشترک را بیان میکند که برای همیشه از آن استفاده می کنند . تا مدت ها قبل جنس حلقه ی مردان بسیار قابل توجه بود و اگر از آهن بود به معنای موقعیت اجتماعی فرد محسوب می شد و اگر در دست هر دو باشد ( زن و مرد ) بیانگر دوام رابطه و وفاداری آنان به یکدیگر است .

اما در زنان چندان حائز اهمیت نیست . زنان اکثرا به زیبایی حلقه بها می دهند و با معنا و کاربرد و جنس حلقه اهمیت چندانی نمی دهند .

حلقه در هر کشور چه معنایی دارد ؟

استفاده از حلقه در کشور های دیگر متفاوت است . به عنوان مثال در اسکاندیناوی سه نوع حلقه در زنان وجود دارد که یکی از آنان حلقه ی مادری و نامزدی و ازدواج است . در کشور یونان ، حلقه ی ازدواج با جنس طلا یا نقره بسیار رایج بود و کاربرد بالایی داشت و در کلیسای انگلستان استفاده از حلقه ضرورت دارد .

 

جایگاه حلقه کدام انگشت می باشد ؟

جایگاه حلقه در انگشت چهارم دست چپ است و به این دلیل در انگشت چهارم میپوشند که در انگشت چهارم رگی که رگ عشق هم نامیده میشود به قلب متصل است و باعث جریان خون می شود . اما تفاوتی که وجود دارد میان یهودیان و سایر ملت هاست که زنان یهودی حلقه خود را در انگشت سبابه می اندازند و سایرین در انگشت چهارم .

حلقه ازدواج از نظر زیبایی ساده و ظریف بوده و نسبت به انگشتر از نگین کمی استفاده می شود . گاهی حلقه ها به صورت تک نگین ساخته می شوند که نگین آن از سنگ الماس یا یاقوت یا برلیان می باشند .

لازم به ذکر است که امروزه پشت حلقه ها حکاکی های متفاوتی انجام می دهند و افراد طرح و نوشته های مختلفی بر روی آن حک میکنند از جمله اسامی همسر بر روی حلقه یا تاریخ ازدواجشان . بنابراین استفاده از حلقه ی ازدواج نشانگر عهدو پیمان همیشگی میان زن و مرد است .

 

تفاوت حلقه و انگشتر

اولین تفاوت حلقه و انگشتر در سادگی آن است و حلقه باریک تر و ظریف تر از انگشتر بوده و انگشتر سایز بزرگ تر و حلقه سایز کوچک تر دارد ، اما از لحاظ معنی هم با هم تفاوت دارند .

دومین تفاوت حلقه و انگشتر در جایگاه آن است . برای پوشیدن انگشتر محدودیتی در استفاده از آن نیست ولی حلقه ازدواج در دست چپ و در انگشت چهارم جای دارد .

تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

تفاوت حلقه و انگشتر چیست ؟

 

سومین تفاوت حلقه و انگشتر ، رکاب انگشتر ها ساخته شده از انواع مختلف فلزات هستند که با انواعی از نگین ها و سنگ های گران قیمت و نیمه گران تزئین شده اند . انگشتر ها فلسفه ی قدیمی تری نسبت به حلقه دارند و به بیانی دیگر در دوران کهن و باستان و حتی زمان امامت ائمه از آن استفاده می شد .

تفاوت حلقه و انگشتر در معنی به این صورت می باشد که حلقه اکثرا برای ازداوج بوده اما انگشتر استفاده عمومی تری دارد . انگشتر های با سنگ های قیمتی ، انگشتر با طر های خاص ، انگشتر بند انگشتی و…. از انواع انگشتر هاست .

 

شما کدام یک رو دوست دارید حلقه یا انگشتر ؟ در بخش نظرات برای ما بنویسید .

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 498,000تومان

  • 375,000تومان

  • 520,000تومان

  • 550,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه