پیرسینگ بینی چیست ؟ هر چیزی که درباره پیرسینگ بینی باید بدانید

پیرسینگ بینی چیست ؟ هر چیزی که درباره پیرسینگ بینی باید بدانید

پیرسینگ بینی چیست ؟  عوارض پیرسینگ بینی چیست ؟ پیرسینگ بینی نشانه چیست ؟ اگر شما هم قصد پیرسینگ بینی دارید همراه نا باشید تا اطلاعاتی کامل در زمینه پیرسینگ بینی و سوالاتی در زمینه پیرسینگ دارید در این پست به آن ها پاسخ خواهیم داد .

پیرسینگ بینی یکی از محبوب ترین و حتی می توان گفت یکی از زیبا ترین نوع پیرسینگ بدن می باشد که نوعی سوراخ کاری که روی غضروف یا پوست بینی که بین خانم ها و آقایان انجام می شود که جلوه ی خاصی به صورت خانم ها و آقایان می دهد. حتی بعضی از خانم ها به جای خرید گوشواره یا خرید انگشتر ترجیح می دهند از پیرسینگ طلا استفاده بکنند .

برای همین خاطر است که از سال های پیش در سراسر دنیا مد شده و هر روز هم تعداد افراد برای انجام پیرسینگ که یک عمل زیبایی خیلی آسان می باشد ، زیاد شده اگر می خواهید پیرسینگ انجام دهید باید از قبل به برخی مسائل که مهم است توجه داشته باشید برای داشتن اطلاع کامل از پیرسینگ بینی مطالب پایین را هم مطالعه کنید .

پیرسینگ بینی چیست ؟‌

پیرسینگ بینی یکی از انواع پیرسینگ ها  است که زیبایی و جلوه خاصی به صورت می دهد و سبک های مختلفی در جامعه ی مدرن و امروزی ما وجود دارند که با انجام آن ها می توانیم طوری که می خواهیم باشیم ،

پیرسینگ  نواحی مختلف بینی مثل پره بینی و قسمت گوشتی نوک بینی و یا دیواره ی میانی بینی انجام می شود که یکی از پر طرفدار ترین مد هایه که امروزه در بین جوانان و نوجوانان به کار می رود که در این عمل بعد از سوراخ کردن بینی انواع حلقه ها یا نگین ها و یا جواهرات متفاوتی را می آویزند .

انواع پیرسینگ بینی

حالا نوبت به انواع پیرسینگ بینی رسیده که جای هر کدام از پیرسینگ و نوع جواهری که معمولا استفاده می شود را به تفکیک لیست کرده ایم :

انواع پیرسینگ بینی

انواع پیرسینگ بینی – پیرسینگ بینی چیست

 

پیرسینگ پره بینی nostril piercing

این نوع پیرسینگ در پره بینی هم درد کمی دارد هم بسیار ساده می باشد به طوری که بعد از سوراخ کردن برای فرد مشکل خاصی به وجود نمی آید در این روش سوراخ را روی پره بینی سمت چپ و یا سمت راست ایجاد می شود و یک حلقه ظریف و یا یک نگین ظریف درون آن قرار می گیرد .

پیرسینگ بالای پره بینی high nostril piercing

این نوع پیرسینگ یکی از خاص ترین پیرسینگ های پره بینی می باشد که سوراخ ها در این مدل بالاتر از سطح خمیده بینی و در قسمت ضخیم بافت بینی در بالای پره می باشد در این روش باید مهارت خاص داشت و در این نوع انتخاب برای اکسسوری هم محدود هستید چرا که فقط می توانید از نگین های تزینی استفاده کنید .

پیرسینگ سپتوم بینی septum piercing

پیرسینگ بینی قسمت میانی بینی باید در قسمت دو سوراخ بینی انجام داد نه در غضروف میانی به این خاطر که فرد درد زیادی را تحمل خواهد کرد و دچار مشکلاتی جدی خواهد شد پیرسینگ سپتوم بینی نسبت به سوراخ کردن پره بینی بسیار حساس‌ تر است و به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد .

پیرسینگ پل بینی bridge piercing

سوراخ کردن قسمت بالای بینی مشکلاتی به دنبال دارد و بسیار ساس بوده حتی  ممکن است یک هفته تا یک ماه جای آن ورم کند و درد داشته باشد این نوع پیرسینگ فقط به افرادی توصیه می‌شود که سابقه پیرسینگ زیادی در دیگر اعضای بدنشان دارند و با مشکلات آن آشنا هستند .

پیرسینگ کرگدنی یا عمودی نوک بینی Vertical Tip / Rhino Piercing

یکی از کمیاب ترین پیرسینگ های بینی پیرسینگ کرگدنی است که در این مدل دو سوراخ که یکی در قسمت فوقانی نوک بینی و دیگری در قسمت زیرین آن ایجاد می شود و بخاطر داشته باشید این مدل به فرم و شکل بینی بستگی دارد و در همه ممکن نیست .

انواع پیرسینگ بینی

انواع پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی سپتریل Septril Piercing

پیرسینگ سپتریل ترکیبی از پیرسینگ عمودی در نوک بینی و پیرسینگ تیغه‌­ی بینی است . در این روش نیاز است تا اصلاحاتی روی بخش غضروفی تیغه­‌ی بینی صورت گیرد . سپس با سوراخ کردن بخش پاینیِ نوک بینی ، شی زینتی در آن قرار می­‌گیرد.

البته اصلاح بخش غضروفی بینی عملی دشوار ، دردناک و نیازمند مهارت بالایی است. همچنین این روش مراقبت­‌های بعد از عمل خاصی دارد که برای دستیابی به نتیجه‌­ی مطلوب و جلوگیری از بروز علائمی مثل عفونت رعایت آنها الزامی است .

پیرسینگ ناسالانگ Nasallang Piercing

از نظر ظاهری ، پیرسینگ ناسالانگ شباهت زیادی به پیرسینگ پره بینی دارد . در پیرسینگ پره­‌ی بینی ، سوراخ­‌ها در انتهای بخش خمیده­‌ی دیواره بینی در یک طرف یا هر دو سمت ایجاد می­‌شود اما این سوراخ‌­ها ارتباطی با یکدیگر ندارد.

ولی در پیرسینگ ناسالانگ یک سوزن بلند از قسمت بیرونی یکی از پره­‌ها وارد شده ، از بافت دیواره­‌ی میانی بینی ( بدون سوراخ کردن بخش غضروفی ) عبور کرده و از پره­‌ی دیگر بینی خارج می­‌شود . این نوع از پیرسینگ بسیار حساس و ظریف است و برای انجام آن باید به یک فرد متخصص مراجعه کنید

پیرسینگ بینی آستین بار Austin Bar Piercing

در این روش یک میله بلند در بافت گوشتی نوک بینی وارد شده و از سمت دیگر خارج می­‌شود . سپس در دو طرف آن ، اشیای زینتی قرار می­‌گیرد . بر خلاف پیرسینگ ناسالانگ ، در این روش هیچ سوراخی در دیواره‌­ی میانی بینی ایجاد نمی­‌شود و همین موضوع باعث می­‌شود انجام این روش ساده‌­تر باشد .

مطلب پیشنهادی : فرق گوشواره با پیرسینگ چیست

انواع پیرسینگ بینی

 1. پیرسینگ بینی دائمی
 2. پیرسینگ بینی موقت
 3. پیرسینگ بینی موقت چسبی
 4. پیرسینگ بینی مغناطیسی
 5. پیرسینگ بینی موقت

مراقبت های بعد از پیرسینگ بینی

رعایت یک سری موارد تا زمان طی شدن دروه ترمیم می باشد برخی از این مراقبت ها عبارتند از

 •  شست و شوی دست ها قبل از تماس با پیرسینگ
 •  تمیز کردن بینی با گاز استریل آغشته به محلول سالین و حتما با پارچه نخی محل را خشک کنید .
 •  از تماس آب آلوده به بینی تا زمان بهبودی کامل باید خودداری کنید و حتما از رفتن به استخر و یا رودخانه خودداری شود .
 •  از کرم های آنتی باکتریال در ناحیه استفاده نشود .
 •  از حرکت دادن زیور آلات گذاشته شده تا زمان بهبودی کامل خودداری شود .
 • هنگام خوابیدن از بالشت و ملحفه نخی و کاملا تمیز استفاده کنید .

 و حتما توجه داشته باشید ، هرگونه  علائمی از قبیل تب ، التهاب ، تشدید درد و یا سفت شدن نواحی اطراف پیرسینگ می تواند نشانه عفونت باشد .

مراقبت های بعد از پیرسینگ بینی

مراقبت های بعد از پیرسینگ بینی

عوارض پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی عملی خطرناک تر می باشد و احتمال عفونت و عوارض پس از آن زیاد است به همین خاطر  پیرسینگ کردن بینی بسیار حساس بوده و مهارت و تخصص بیشتری نیاز دارد و با کوچک ترین اشتباه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به جای بگذارد در کل می توان عوارض پیرسینگ بینی را در موارد زیر خلاصه کرد :

 • کاهش حس بویایی
 • عفونت ویروسی یا باکتریایی
 • عفونت غضروف بینی
 • حساسیت یا آلرژی به حلقه یا گل میخ زینتی
 • هماتوم سپتوم همراه با مشکلات تنفسی
 • پس زدن حلقه یا شی خارجی
 • خونریزی و آسیب به بافت بینی
 • ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه
 • نکروز یا سیاه شدن پوست بینی پس از پیرسینگ
 • سرطان پوست در موارد نادر

مطلب پیشنهادی : گوشواره پیرسینگ چیست

پیرسینگ بینی نشانه چیست

پیرسینگ بینی در بعضی از منطقه های جهان نشان دهنده از متاهل بودن فرد بوده مثل فرهنگ ما درباره حلقه ازدواج است . و در هندوستان هم استفاده از حلقه بینی نشان دهنده سلامت برای باروری و فرزند آوری است .

به باور بعضی از مردمان بربر آفریقای شمالی پیرسینگ بینی نشانه ثروت و موقعیت اجتماعی زیاد می باشد به گونه ای که هر کس از حلقه بینی بزرگتری استفاده کند نشانه این است که دارای ثروت زیادی است و در فرهنگ این ها در مراسم ازدواج داماد یک حلقه بینی به نشانه ی ثروت خود به عروس خود می دهد .

با وجود باور های ذکر شده در بالا پیرسینگ بینی در جامعه مدرن امروز فقط به عنوان یک اکسسوری و مد تفسیر شده و نشانه یک باور یا فرهنگ خاص نمی باشد پس خانم ها و آقایان امروزه برای افزایش زیبایی ظاهری و جلوه به صورت خود از پیرسینگ بینی  استفاده می کنند .

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی

بهترین فلزات مورد استفاده در پیرسینگ

انجمن جهانی پیرسینگ با توجه بر عوارض و حساس بودن آن برای استفاده اولین حلقه و یا نگین از میان فلزات زیر انتخاب کنید تا درصد عفونت و عوارض های سوراخ کردن پایین بیاید : استیل ، تیتانیوم ، نیوبیوم ، طلای 14 و 18 عیار و پلاتین می باشد .

 

درباره نویسنده: طاهری

75f623041ad647a201d06082bf182d36?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

5 دیدگاه

 1. 9d24cf2fd4520bcc452dc64ef62ab6b5?s=54&d=mm&r=g
  محبوبه 1403-01-13 در 1:38 ب.ظ - پاسخ

  من رفتم ارایشگاه تا پیرسینگ بینی بزنم
  فک نمیکردم انقد خطرناک باشه
  وقتی زد خون پاشید که صداشو شنیدم حتی
  چندین دسمال خیس خون شد و من نشستم خونم بند بیاد پنبه داخل بینیم گذاشت و گفت چون خونت رقیقه اینجوری شده و باید قلیون بکشی.
  اخرشم یهو چشام تار شد و بیهوش شدم.خوب بود همراه داشتم.رفتم درمانگاه
  الانم هم میترسم ک نکنه بافت بینیم اسیب ببینه پشیمونم
  پیرسینگمم هی میاد بیرون درد دارم

 2. ff1f6e9e7f2fb32cca006b2460cb9c8f?s=54&d=mm&r=g
  اطمینان 1402-08-18 در 1:13 ب.ظ - پاسخ

  دوستان هرگز به کلینیک سابرینا در هروی جهت پیرسینگ مراجعه نکنید من تاریخ 13آبان 1402 عصر مراجعه کردم ولی متاسفانه پزشک مربوطه قادر به انجام پریسینگ بینی نبود سه بار با آنجیو کت های کوچک و بزرگ سعی کرد انجام بدهد ولی در وسط کار نگین پریسنگ را گم کرد و بعد در سطل زباله لای پنبه ها پیدا کرد انقدر خون از بینی من رفت چون به جای حساس بینی آسیب خورده بود …خلاصه زجری کشیدم… و جالب این هست ک قبل از انجام کار هزینه را دریافت می کنند تا هر بلایی به سرتان آمد هزینه دست خودشان باشد …در پایان گفتند هزینه ب شما کارت ب کارت می شود و برگشت داده می شود ک فردا مبلغ 40 هزار تومان بابت آنجیو کت کسر کرده بودند ک واقعا پررویی بود وقتی ب بینی من آسیب زدید و نتوانستید نگین پریسینگ را بزنید چطور از من خسارت کم کردید و حتی با ان پنبه های خونی روی بینی حاضر نشدند همراهی یا کمکی کنند من درخواست کردم مدیریت جهت دلجویی با من تماس بگیرد ک تماسی نگرفتند …دوستان جهت پیرسینگ هرگز ب این کلینیک مراجعه نکنید .برای توضیحات بیشتر می توانید به ایمیل من پیام دهید

  • 9d24cf2fd4520bcc452dc64ef62ab6b5?s=54&d=mm&r=g
   محبوبه 1403-01-13 در 1:39 ب.ظ - پاسخ

   من رفتم ارایشگاه تا پیرسینگ بینی بزنم
   فک نمیکردم انقد خطرناک باشه
   وقتی زد خون پاشید که صداشو شنیدم حتی
   چندین دسمال خیس خون شد و من نشستم خونم بند بیاد پنبه داخل بینیم گذاشت و گفت چون خونت رقیقه اینجوری شده و باید قلیون بکشی.
   اخرشم یهو چشام تار شد و بیهوش شدم.خوب بود همراه داشتم.رفتم درمانگاه
   الانم هم میترسم ک نکنه بافت بینیم اسیب ببینه پشیمونم
   پیرسینگمم هی میاد بیرون درد دارم

 3. 51331ade173fa3214f2a65bd5cf66617?s=54&d=mm&r=g
  عبل 1401-12-12 در 3:06 ب.ظ - پاسخ

  همون چیزی هست که زمان قدیم به دماغ گاو و شتر میزدند

 4. 97fea4127cb521d6d9ff8b864ecc8f58?s=54&d=mm&r=g
  مهتاب 1401-12-08 در 6:28 ق.ظ - پاسخ

  فقط یه نفر بگه این بابا چه جوری دماغشو میگیره؟
  نکنه از جارو برقی به جای فین کردن بهره میبره!