معنی انگشتر در هر انگشت زنانه و مردانه به چه معناست ؟

معنی انگشتر در هر انگشت زنانه و مردانه به چه معناست ؟

آیا معنی انداختن انگشتر در هر انگشت را می دانید ؟ انداختن انگشتر در انگشت های مختلف نشانه چیست ؟ آیا می دانستید که در پس پرده انداختن انگشتر در هر انگشت دست ، یک معنای به خصوص وجود دارد ؟ امروز قصد داریم تا معنی انگشتر در هر دست را برایتان شرح دهیم همراه ما باشید تا به صورت تک تک به آنها بپردازیم .

در فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر شکنج در این تلاش است با ارائه مطالب مفید و کامل شما مشتریان عزیز را با تمامی محصولات آشنا کند تا خرید راحت تری داشته باشید بس با ما همراه باشید تا درباره معانی انداختن انگشتر در هر انگشت آشنا شوید .

کدام دست مناسب انگشتر است ؟

قبل از این که به معانی تمامی انگشت ها برسیم اول به موضوع دست راست برای انداختن انگشتر مناسب است یا دست چپ می پردازیم ؟

در واقع هیچ قانونی برای این که انگشتر های خود را بیش تر در کدام دست خود بیندازید نوشته نشده است ولی حلقه ازدواج و نامزدی جز استثنا هاست تا تعهد زوج ها را نشان دهد ، در واقع می توان گفت عقاید فرهنگی بسیاری وجود دارد اما دیگر برای بسیاری از مردم اهمیت چندانی ندارد .

در روایات هم بیش تر ذکر شده است که انگشتر را در دست راست بیندازید .

از نظر نماد گرایی دست راست دست فیزیکی می باشد و دستی است که بر دست دیگر غالب است و بیش ترین کارهای شخصی شما را انجام می دهد و دست چپ ، دستِ ذهنی است که شخصیت و باور های شما را نشان می دهد ( این ها از دیدگاه یک راست دست می باشد) و شاید یک فرد چپ دست امکان دارد متناسب با شرایطش کل ماجرا را برعکس انجام دهد .

انداختن انگشتر در انگشت کوچک

بهتر است بدانید که استفاده از انگشتر در انگشت کوچک باعث تنظیم روابط با انسان های اطراف خود می شود پس اگر حس می کنید که در این باره دچاره مشکل هستید بهتر است حتما انگشتر در انگشت کوچک بیاندازید .

معنی انگشتر در هر انگشت - انگشت کوچک

معنی انگشتر در هر انگشت – انگشت کوچک

 

دست راست :

استفاده انگشتر در انگشت کوچک دست راست نشان دهنده نظم و قدرت بیان بسیار خوب و روابط اجتماعی عالی و حافظه قوی که تمامی خاطرات در ذهنشان ثبت میشود و همچنین میتوان گفت این افراد علاقه زیادی به پیدا کرد دوستان و هم صحبتان جدیدی دارند و دوستان بسیار زیادی هم دارند در کل افراد خوبی برای معاشرت و هم صحبتی هستند . برای خرید انگشتر مردانه برای دست راست می توانید به فروشگاه شکنج مراجعه کنید .

دست چپ :

استفاده انگشتر در انگشت کوچک دست چپ در باستان مردان متاهل دو حلقه (حلقه زیری نگین دار و حلقه بعدی رینگ ساده ) به دست می کردند که امروزه دیگر کسی استفاده نمی کند . به دلیل ظریف بودن این انگشت بهتر است از انگشتر های مینیمال استفاده کرد که شما عزیزان تنها کافیست با سر زدن به گالری شکنج با محصولات مینیمال خاص و ظریف بهترین مدل را برای خود خریداری کنید . فردی ( آقا یا خانم ) که انگشتر در انگشت کوچک چپ خود می اندازد بسیار فرد جدی می باشد.

انداختن انگشتر در انگشت حلقه

انگشت حلقه در هر دو دست نماد نامزدی و ازدواج می باشد که در برخی فرهنگ ها انگشت حلقه دست راست انگشتر نامزدی و انگشت حلقه دست چپ برای ازدواج استفاده می کنند .

معنی انگشتر در هر انگشت - انگشت حلقه

معنی انگشتر در هر انگشت – انگشت حلقه

 

دست راست :

استفاده انگشتر در انگشت دست راست نشانه نامزدی است در حالی که حلقه ازدواج هم برای خانم و آقا در دست چپ نشان دهنده تعهد و عشق و جاودانگی برای زوج ها می باشد که که انگشتر نامزدی خاص و لوکس را می توانید از گالری شکنج خریداری کنید .

در بعضی کشور ها همچون روسیه ، لهستان  ، یونان و نروژ حلقه ازدواج را در این انگشت که نشان دهنده علاقه شما به ازدواج و رومانتیک بودن شما است و همچون می توان گفت می تواند به معنای از دست دادن نامزد و طلاق گرفتن فرد را نشان دهد .

دست چپ :

استفاده انگشتر در انگشت چپ برای خانم و آقا بخاطر این بود که معتقد بودند که خون رسانی به قلب رگی در این انگشت است و معنی دیگر آن نشان دهنده افرادی مبتکر و با شوق بودن باشد و با خصوصیات رفتاری مثبت می باشند .

 

انداختن انگشتر در انگشت وسط

انگشت وسط که به دلیل موقعیت مرکزی خود که بزرگرین انگشتان دست است جسور ترین و پرقدرت ترین انگشت و نماد تعادل و مسئولیت به حساب می آید بیش تر افرادی که می خواهند برای اولین بار انگشتر استفاده کنند به این انگشت می اندازند چون احساس راحتی دارند .

به دلیل این که انگشت کناری آن اشاره است بهتر است در انتخاب انگشتر ظریف و کوچک باشد تا مانعی برای کارهای دستی نشود پس در خرید انگشتر برای این دست دقت کنید .

در برخی از روایات از انداختن انگشتر در انگشت وسط و انگشت اشاره نهی شده است مثلاْ :‌

 

پیامبر اکرم ( ص) فرموده اند : امتم را از قرار دادن انگشتر در انگشت وسط و اشاره نهی می کنم. (وسائل، ج ۵، ص ۹۷)

 

معنی انگشتر در هر انگشت - انگشت انگشت میانی

معنی انگشتر در هر انگشت – انگشت میانی

 

دست راست :

افرادی که انگشتر خود را در انگشت دست راست خود می اندازند دارای قابلیت تصمیم گیری درست در شرایط مختلف و همچنین دارای استقلال فکری هستند و آن ها در هر شرایطی باعث صلح می شوند .

دست چپ :

استفاده انگشتر در انگشت دست چپ معنا و مفهوم خاصی ندارد فقط برای زیبای می توان انداخت ولی اگر شما فردی بسیار درونگرا هستید بهتر است در این انگشت حلقه بی اندازید چون این افراد بیشتر مورد توجه بقیه می شوند .

 

انداختن انگشتر در انگشت اشاره

انگشت اشاره که ژوپیتر نام دارد که خدای بزرگ باستان رم می باشد ، به همین خاطر انداختن انگشتر در انگشت اشاره به معنای داشتن صفت هایی مانند رهبری و جاه طلبی و اعتماد به نفس بسیار بالا هستند و هم چنین این افراد دارای روابط اجتماعی بسیار بالا و با تعامل با اطرافیان خود موفق هستند .

حالا برخی بر این باورند که انداختن انگشتر در انگشت اشاره می تواند یکی از نشانه های هم جنسگرایی باشد .

معنی انگشتر در هر انگشت - انگشت اشاره

معنی انگشتر در هر انگشت – انگشت اشاره

 

دست راست :

استفاده انگشتر در انگشت اشاره دست راست نشان دهنده مطیع بودن فرد و آماده پذیرش توصیه های اطرافیان است و در برخی فرهنگ ها انگشت اشاره نماد ازدواج هم می باشد .

دست چپ :

انگشت اشاره دست چپ بهترین انگشت برای انداخن انگشتر از نظر مهم بودن است ،در کل می توان گفت کسانی که انگشتر در این انگشت استفاده میکنند بسیار صادق هستند وقتی کسی قصد فریب آن ها را دارد متوجه می شوند .

خب اینم از دلایل انداختن و معنی انگشتر در هر انگشت که در این بخش به انداختن انگشتر در انگشت اشاره یا سبابه ، اشاره کردیم .

دلیل انداختن انگشتر در انگشت شست

بعضی ها بر این باورند که انداختن انگشتر در انگشت شست شیوه شیتان پرست ها هستش و می گویند از انداختن انگشتر در این انگشت شست خود داری کنید و به همین دلیل شیتان پرستان انگشتر ازدواج را در دست چپ می اندازند چون این انگشت شست ، دست چپ نماد جنسی می باشد .

ولی خوب انداختن انگشتر در انگشت شست هم دلایل دیگری هم دارد که در ادامه مطلب معنی انگشتر در هر دست را مشاهده می کنید ولی عقیده ای مختلفی در مورد انگشتر وجود دارد مثلا انگشتر برای چشم زخم و انگشتر برای خوش شانسی و …

معنی انگشتر در هر انگشت -انگشت شست

معنی انگشتر در هر انگشت – انگشت شست

 

دست راست :

استفاده  انگشتر در انگشت شست راست روابط شخصی و کاری اجتماعی فرد را نشان نمی دهد ولی برخی از خصوصیات رفتاری را نشان می دهند مثال زنی که انگشتر در شست دست راست خود داشته باشد کله شق بوده و زود از کوره در می رود و از پس مشکلات خود به تنهایی بر می آید و تا حدودی اخلاق پسرانه در آن دیده می شود ولی در مورد آقا انداختن انگشتر در انگشت شست دست راست می توان گفت خودنمایی مردانه و به رخ کشیدن قدرت خود می باشد .

دست چپ :

استفاده انگشتر در انگشت شست دست چپ برای تمامی افراد دارای اعتماد به نفس بالا و از این که کسی به او دستور دهد بیزار بوده و به سبک خاص خود زندگی می کند و برای بهتر نشان دادن همه خصوصیات کافی است یک انگشتر با پهنای زیاد بی اندازید .

 

فروشگاه  شکنج با سفارشات اختصاصی

برای انتخاب و خرید در گالری شکنج برای راحتی شما عزیزان می توانید محصول مورد نظرتان را ببینید و بنا به سلیقه تان محصول مورد نظرتان را انتخاب بکنید و حتی اگر مدل خاصی مد نظرتان بود از قسمت سفارش طلا و جواهر می توانید اقدام کنید تا همکاران زبده ما انگشتر مد نظر شما را طراحی کنند و به شما تحویل دهند .

 

به نظر شما دلیل انداختن و معنی انگشتر در هر انگشت چیه ؟ شما دوست دارید انگشتر رو توی کدوم انگشت بندازید ؟

پر فروش ترین محصولات شکنج

 • 1,919,000تومان

 • 388,850تومان

 • 704,000تومان

 • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: طاهری

75f623041ad647a201d06082bf182d36?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

10 دیدگاه

 1. 2ffebdcb761f428c49d2ecdc6c05dced?s=54&d=mm&r=g
  شروین 1402-10-11 در 1:50 ب.ظ - پاسخ

  زحمت کشیدی 😁😁😁😁همه رو باهم ترکیبی زدی خودتم گمان نکنم فهمیدی چی گفتی

 2. 411512c10ade9198d4685b1878e8e736?s=54&d=mm&r=g
  ترحمی 1402-08-11 در 12:12 ب.ظ - پاسخ

  سلام و سپاس برای اطلاعات مفید‌. خواستم اگر امکانش هست ذکر منبع داشته باشید. این مطالب مفید رو به چه کتاب یا منبعی میشه استناد کرد؟

 3. be78b35d44b7480c922343d27b93d454?s=54&d=mm&r=g
  آستیاژ 1402-07-02 در 9:56 ب.ظ - پاسخ

  از این که این اطلاعات را انقدر دقیق در اختیار مردم قرار دادید سپاسگزارم ولی خواهشا بر روی املاء خود کار کنید
  با سپاس …

  • 1d534dfe3819a820a46debeb447c4791?s=54&d=mm&r=g
   پشتیبان فروشگاه 1402-07-03 در 9:39 ق.ظ - پاسخ

   ممنون دوست عزیز خوشحالیم ک مفید هست براتون. چشم

 4. 197b857df55409e09502ef0cc75dfb86?s=54&d=mm&r=g
  هومن 1402-04-23 در 11:51 ق.ظ - پاسخ

  درود و سلام

  آیا ست انگشتر ،برای پنج انگشت موجود دارید ؟

  • 1d534dfe3819a820a46debeb447c4791?s=54&d=mm&r=g
   خالقی سجاد 1402-04-24 در 9:47 ق.ظ - پاسخ

   سلام دوست عزیر کالکشن آغوش

 5. 721ee74d7da9db1dd803ffa68dd7c250?s=54&d=mm&r=g
  سه نقطه 1402-04-14 در 8:42 ب.ظ - پاسخ

  با این دوستمون تو نظر قبلی کاملا موافقم فقط نمیدونستم کجا ریپلای کنم. دوست عزیزی که این مقاله رو نوشتی ، مقاله کاملی بود به نظریه های رومیان و حتی اسلام پرداختی ولی همجنسبازی؟ همجنسگرایی میتونه کلمه به مراتب بهتری باشه حتی اگه شما خوشت نیاد نباید به دین و گرایش کسی نباید توهین کرد.

  • 7e4da37818d5867bb297a1584e20b6e4?s=54&d=mm&r=g
   ادمین 1402-04-15 در 8:55 ق.ظ - پاسخ

   سلام وقت بخیر
   خیلی ممنون از نظرات شما ، مقاله تصحیح شد .

 6. 953cc701ab129f40fd3e531df2aea6bd?s=54&d=mm&r=g
  پدر ژپتو 1402-03-31 در 2:08 ب.ظ - پاسخ

  در زمان زیستن قوم لوط (که همجنس باز بوده اند) رسمی که داشتند این بوده که انشگتر را در بند وسط انگشت می انداخته اند یا به معنای ساده تر انشگتر را کامل پائین نمیداده و در وسط انگشت آنرا جای میدادند پس انداختن انگشتر در انگشت اشاره نشانه همجنس بازی نیست!

 7. ae8ba2061ba7f0da9d0f8735aee70137?s=54&d=mm&r=g
  ... 1401-12-01 در 11:31 ق.ظ - پاسخ

  داشت از این مقاله خوشم میومد که دیدم نویسنده اش شعور نداشته و از کلمه «همجنسبازی» که توهینی هست استفاده کرده