چه زیورآلاتی مناسب برای چه مهمانی هستند؟

چه زیورآلاتی مناسب برای چه مهمانی هستند؟

انتخاب لباس و جواهرات ، نشان از تبحر و سلیقه‌ی افراد در مد است. به عنوان مثال، همان‌طور که لباس‌های محل کار، مناسب مهمانی نیستند، جواهرات هم در موقعیت‌های گوناگون، متفاوت‌اند. استفاده زیورآلات به ظاهر ساده بنظر می‌رسد، اما به راحتی می‌تواند، لباس ساده را خاص و منحصر به فرد و در عین حال، زیباترین لباس را بی روح و نامناسب جلوه دهد. امروزه استفاده‌ی زیورآلات برای زنان و مردان رایج است و عموما آن را برای زیبایی، درخشش و حتی گاهی برای درمان (به کمک سنگ ها و خواصشان) استفاده می‌کنند. با گسترش این صنعت، تنوع زیورآلات و جواهرات در بین همه جوامع گسترش بیشتری پیدا کرده است؛ لذا افراد بر اساس عوامل زیادی از جمله : تغیر فصول، فرم صورت، موقعیت‌ها و نوع پوشش به استفاده از ان‌ها می‌پردازند. در این مقاله به بررسی زیورآلات در مهمانی می‌پردازیم.

لازم به ذکر است که حفظ تعادل در استفاده زیورآلات در هر سبک، جلوه بهتری خواهد داشت.

 

زیورآلات برای مهمانی‌های دوستانه

در این مهمانی‌ها به دلیل سبک‌های گوناگون لباس، افراد می‌توانند از زیورآلات مختلف استفاده کنند. البته استفاده از زیورآلات درخشان و براق توصیه نمیشود. درصورت استفاده از لباس‌های اسپورت، می‌توان از دستبند‌های مهره‌ای، مرواریدی و کشی برای این مهمانی‌ها استفاده کرد. همچنین انواع سنگ‌ها و منجوق‌ها متناسب با لباس افراد، استفاده از ساعت‌های اسپورت، گوشواره‌های بزرگتر از حد معمول، پابند‌های مهره‌ای و استفاده از زیورآلات دست ساز با طرح سوزن دوزی متناسب با لباس، پیشنهاد می‌شود.

 

زیورآلات برای مهمانی‌های رسمی

پوشش مناسب برای مهمانی‌های رسمی ، لباس‌های استین‌دار و پوشیده است. این لباس‌ها ممکن است با طرح ساده یا منجوق دوزی و سنگ دوزی باشند. در مهمانی‌های رسمی توصیه می‌شود از زیورآلاتی که درخشش زیادی دارند، پرهیز شود. در این مجالس می‌توان از دستبندهای زنجیری، حلقه‌های ساده، گوشواره‌های میخی و گردنبند‌های کوچک و انگشترهای کم نگین استفاده کرد.

 

زیورآلات مناسب مهمانی شب

در این مجالس افراد می‌توانند از زیورآلات براق و درخشان خود استفاده کنند. استفاده از زیورآلاتی از جنس طلا و نقره و سنگ‌های قیمتی براق مانند یاقوت سرخ و الماس و مروارید بسیار مناسب است.

در این مهمانی‌ها می‌توان از زیورآلات درخشان استفاده کرد. زیورآلاتی مانند انگشترهایی با نگین براق، دستبند طلا و زیورآلات دست ساز مس نیز استفاده کرد.

 

زیورآلات مناسب مهمانی‌های خاص

در مهمانی‌های خاص مانند : شب یلدا، تولد‌ها و جشن‌های کوچک برای اینکه جواهرات با لباس هماهنگی داشته باشند میتوان از سنگ های قیمتی هم رنگ لباس استفاده کرد، برای درخشش بیشتر در این محالس ، می‌توان از زیورآلات دست ساز استفاده کرد که خاص بودن شب دو چندان می‌کند.

به عنوان مثال در شب یلدا، می‌توان از گوشواره‌های دست ساز طرح انار استفاده کرد.

 

زیورآلات مناسب مهمانی‌های خانوادگی

در این مهمانی‌ها، نیاز به زیورآلات پر زرق و برق نیست. می‌توان از حلقه ی ساده یا انگشتر‌های نگین‌دار استفاده کرد. همچنین استفاده از دستبند و گردنبند ظریف از جنس نقره یا طلا توصیه می‌شود.

 

حال به بررسی ظریف‌تر و دقیق‌تر لباس‌های مهمانی و زیورآلات مناسب آن‌ها می‌پردازیم:

 

لباس‌هایی که پشت باز دارند.

این لباس‌ها معمولا در مهمانی‌های خاص و یا مهمانی‌های شب همراه با کفش پاشنه بلند، استفاده می‌شوند و برای افراد با اندام ظریف مناسب است. جواهراتی که با این طرح لباس پوشیده می‌شود، باید توجه را به پشت لباس افزایش دهند. گوشواره‌های بلند و گردنبندهایی که ادامه‌ی زنجیر در پشت لباس قرار می‌گیرند، برای این طرح مناسب‌اند.استفاده از انگشتر با سنگ های قیمتی، جلوه زیباتری به لباس خواهد داد و همچنین استفاده از گوشواره های دست ساز جلوه ویژه و منحصر به فردی می‌سازد.

 

لباس‌هایی با رنگ خنثی

در لباس‌هایی با رنگ طوسی، خاکستری، دودی و بژ هیچ هنجار یا قانون خاصی برای استفاده زیورآلات وجود ندارد. طبق نکات گفته شده و موقعیت، می‌توان از هر نوع زیور الات استفاده کرد. استفاده از زیوزآلاتی از جنس نقره و سنگ‌هایی مثل الماس در لباس‌هایی با رنگ خنثی جلوه زیبایی به وجود می‌آورند.

 

لباس طرح دار

برای لباس‌هایی که طرح و نقش دارند و دارای رنگ های گوناگون در طرح پارچه‌اند، از حداقل زیورآلات و جواهرات استفاده کنید. می‌توانید از حلقه ساده، انگشترهای کم نگین، گردنبندهای ظریف و گوشواره‌های میخی با این طرح استفاده کرد.

همچنین می‌توان از زیورآلات پارچه ای دست ساز یا دستبند‌های مهره‌ای، متناسب با لباس بهره برد.

 

لباس‌های رنگ تیره

در لباس‌های رنگ تیره مانند: مشکی، سورمه ای، ابی نفتی و… می‌توان از جواهرات درخشان و سنگ‌های قیمتی استفاده کرد. تنها نکته حائز اهمیت، دقت مکانی است که در ان قرار می‌گیرید. ترکیب زیورآلات مرواریدی و لباس های تیره ترکیبی اصیل و کلاسیک خواهد بود.

لباس‌های  دارای تزئینات

اگر لباس تزئیناتی مانند: لمه، منجوق دوزی، مهره و نگین دارد ، توصیه می‌شود از گردنبند استفاده نشود. می‌توان از دو گوشواره میخی ساده برای تکمیل استایل استفاده کنید.

 

جواهرات مناسب برای هر لباس و هر زمان

در میان تمامی اصول رنگ شناسی و مد، جواهراتی وجود دارند که برای هر لباس و استایل، مناسب هستند و در عین حال، همیشه فراگیر و محبوب‌اند.

استفاده از سنگ‌های قیمتی مانند: مروارید، یاقوت، زمرد و الماس درکنار تمامی رنگ‌ها زیبا دیده می‌شوند و هر کسی با هر سلیقه‌ای را می‌تواند راضی کند. تمامی جواهرات با رنگ کریستالی با هر رنگ لباسی سازگار می‌باشند.

استفاده از حلقه ساده و گرنبندهای ظریف که می‌توانند از جنس طلا یا نقره باشند، برای هر موقعیت، مناسب هستند و جلوه کلاسیک به لباس می‌بخشند.

 

درخشش بیشتر با زیورآلات

در جواهرات، همواره زیورآلات دست‌ساز مورد توجه صنعت مد بوده است. این زیورآلات منحصربه فرد و گرانبهاتر از زیورآلات صنعتی‌اند. بسیاری از انها، بر اساس ملیت و فرهنگ هر کشور ساخته می‌شوند. جواهرات دست ساز ایرانی، که با الهام از تاریخ و ترکیب هنر‌های دستی با جواهرات است، تاثیر بسزایی در جذب افراد دارد.

برای اینکه ظاهری اصیل و خاص ایجاد شود، می‌توان از زیورالات دست ساز استفاده کرد. مزیت استفاده از این زیورالات، منحصر به فرد بودن و همچنین انرژی بیشتر آن‌ها نسبت به زیورآلات صنعتی است. متنوع بودن سبک این زیورآلات هر نوع سلیقه‌ای را راضی خواهد کرد.

 

دسته‌بندی: مقالات شکنج

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 1,919,000تومان

  • 388,850تومان

  • 704,000تومان

  • 590,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

درباره نویسنده: ادمین

7e4da37818d5867bb297a1584e20b6e4?s=72&d=mm&r=g

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه