طلای رز گلد چیست ؟ تفاوت طلای رز گلد (طلا روسی) با طلای زرد چیست

طلای رز گلد چیست ؟ تفاوت طلای رز گلد (طلا روسی) با طلای زرد چیست

طلای رُز گلد چیست ؟ تفاوت طلای رز گلد با طلای زرد در چیست ؟ علت صورتی بودن رنگ طلا چیست ؟ ارزش قیمت و عیار طلای رز گلد چقدر است ؟ ایا طلای زرد میان مردم محبوبیت دارد یا طلای رز گلد ؟
تا انتهای مطالب همراه فروشگاه طلا و جواهر شکنج باشید تا به پاسخ سوالات این گونه سوالات بپردازیم .

همان طور که می دانید ، رنگ طبیعی طلا زرد است و رز گلد که امروزه بسیار پرطرفدار است هم از جنس طلا بوده اما نه به طور خالص . در ادامه ی این مطالب جنس طلای رزگلد را برای شما بیان کرده و توصیه می کنیم برای آگاهی بیشتر در مورد طلای رز گلد تا انتهای مطالب همراه ما باشید .

طلای رز گلد Rose Gold

طلای رز گلد که طلای روسی هم نام دارد ، با این که چندان هم میان مردم جدید نبوده و مدت هاست که مردم از این طلا هم استفاده می کنند ، گذشته ی چندان معلومی هم نداشته و تاریخ ساخت و عرضه شدن آن هم نامعلوم است .

طلای رز گلد

طلای رز گلد

اما جالب است بدانید این طلا در گذشته ی بسیار دور به امپراطوری روسیه متصل می شود که در آن زمان به شکل طلای صورتی رنگ و در مدل تخم مرغی وجود داشت و به این دلیل مشهور ترین طلای روسی شناخته شد ، همچنین مردم روسی در قرن نوزدهم ق.م به علت استفاده از مس با رنگ رز گلد ، فلز  را، ( طلای روسی یا طلا روس ) نامیدند .

رنگ رزگلد از جذابیت بیشتری میان عموم برخوردار بوده و اکثر برند ها در محصولات خاص و لوکس خود و جلوه ی زیبای آن بر روی پوست بیش تر از آن استفاده می کنند .

جنس طلای رز گلد

طلای رز گلد که یک نوع آلیاژ است ، همانند طلای سفید و زرد ، از جنس طلا ساخته شده و به رنگ صورتی در می آید و  زنانه و لطیف و ماندگار است ، اما خالص نبوده و برای ساخت آن از فلزات دیگری هم استفاده شده است .

در اکثر مواقع از ترکیب طلای خالص و مس و نقره ، طلای رز گلد ساخته می شود .

طلای رز گلد چیست

طلای رز گلد چیست

علت مخلوط شدن درصدی از طلا با فلزات دیگر در مستحکم و درخشیده شدن آن جواهر بوده و اگر جواهر مد نظرتان حلقه ( انگشتر ) و 14 عیار باشد ، 58 درصد آن از طلای خالص بکار رفته و سایر درصد آن را فلزات دیگر شامل شده اند . اما اگر به صورت استاندار بخواهیم بررسی کنیم ، 71 درصد این آلیاژ از طلای خالص بوده و 21 درصد آن از فلز مس و 4 درصد آن از نقره .

بهتر است بدانید این طلا محبوبیت بسزایی در میان مردم داشته و بهتر از طلای زرد خودش را نشان می دهد و با پوست دست و بدن همخوانی دارد .

هم چنین امروزه بسیاری از طلا سازان از طلای رز گلد بیش تر استفاده می کنند و شما می توانید آن را حتی در ساعت ها و سایر زیور آلات نیز مشاهده فرمایید . عده ای افراد گاها دچار اشتباه می شوند و گمان می کنند این طلا خالص بوده و عبارت طلای رزگلد خالص را به آن می دهند ، اما لازم به ذکر است بدانید این پیش بینی درست نیست و طلای رز گلد به علت ترکیب دو یا سه فلز باهم یک نوع آلیاژ محسوب می شود .

تفاوت طلای زرد و رز گلد در چیست ؟

توجه داشته باشید که طلای خالص به دلیل نرم و انعطاف پذیر بودن آن حتی در طلای زرد هم با فلزات دیگر ترکیب میشود و به راحتی تغییر شکل می دهد و غالبا زود تر می شکنند ، اما تفاوت آن ها در این است که طلای زرد 18 عیار با ترکیب 75 درصد طلای خالص و 15 درصد فلز مس و 10 درصد از نقره ساخته می شود . اما در طلای رز گلد به علت مصرف چند درصد بیشتری از فلز مس ، طلا تغییر رنگ داده و نام طلای رزگلد را به خود گرفته است .

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع حلقه ها

طلای رز گلد

طلای رز گلد

عیار طلای رزگلد به چه صورت است ؟

همانند عیار طلای معمولی ، عیار طلای رز گلد نیز متفاوت بوده و میزان عیار هر دو طلا با هم برابر می باشد . هر دو از لحاظ خالص بودن برابرند . در طلای قرمز 18 عیار تنها فقط 75 درصد آن از طلای خالص بوده و 25 درصد آن از مس ساخته شده است .
در رزگلد 18عیار ، 75 درصد طلای خالص و 22/5 درصد آن از فلز مس و تنها فقط 2/75 درصد آن از نقره است .

تاثیر طلای رز گلد بر روی پوست

طلای رز گلد بر روی انواع رنگ پوست ها خود را نشان داده و محبوبیت بسیاری میان بانوان ایجاد می کند . رنگ این طلا باعث درخشندگی و لطافت پوست می شود و با رنگ های گرم یا خنک پوست هم سازگار است . عده ای از افراد هم حساسیت به زیورآلات دارند که باید در انتخاب طلا و جواهر دقت کافی را داشت باشند .

طلای زرد نیز در پوست هایی که رنگ تیره یا برنز و زیتونی هستند هم خود را زیباتر جلوه می دهد . شما می توانید در اکثر وسیله های آرایشی خود رنگ رز گلد را مشاهده کنید و از آن استفاده کنید که بیشتر در سایه های چشم و هایلایتر ها قابل مشاهده تر است .

ماندگاری طلای رزگلد و طلای زرد به چه صورت است ؟

طلای زرد به علت به کار برده شدن مقدار بیشتری از طلای خالص ، نیاز به مراقبت و توجه بیش تری دارد . اما طلای رزگلد یا طلا روسی به علت بکار رفتن مقدار بیشتری از فلز مس ، از استحکام بیشتری برخوردار بوده و نسبت به طلای زرد بادوام تر است . لازم است بدانید طلای رزگلد همانند طلای سفید و زرد هیچ گونه نیازی برای آبکاری ندارد و رنگ آن ثابت می ماند . طلای رز گلد در مقابل ضربات یا فشار همانند طلای زرد به راحتی نمی شکنند و مقاوم تر می باشند .

با این حال شما با مطالعه ی موارد فوق ، بهتر میتوانید تصمیم خود را در انتخاب نوع طلای خود بگیرید . چرا که از لحاظ قیمت ارزش هر دوی آن ها یکسان حساب می شود و طلای رز گلد از لحاظ دوام ، بالاتر از طلای زرد است و هیچ گونه تغییر رنگ نمی دهد و در برابر ایجاد خراش مقاوم تر از طلای زرد می باشد .

 

شما کدوم یک از این طلا ها رو دوست دارید ، طلای رز گلد یا طلای زرد ؟

پر فروش ترین محصولات شکنج

  • 498,000تومان

  • 375,000تومان

  • 520,000تومان

  • 550,000تومان

آخرین مقالات

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه